НОВИНИ

02.12.2009 | США відправлять до Афганістану додатково 30 тисяч військовослужбовців
Джерело - УКРІНФОРМ

Упродовж наступних шести місяців до Афганістану буде відправлено додатково 30 тисяч американських військовослужбовців. Про це заявив президент США Барак Обама, виступаючи у військовій академії Вест-Пойнту (штат Нью-Йорк).Заяви глави Білого дому щодо подальшої стратегії в Афганістані чекали більше двох місяців. Перш ніж прийняти остаточне рішення, президент провів низку зустрічей з радниками з питань національної безпеки, безліч консультацій з військовими командувачами на місцях та міжнародними партнерами. "Тепер перегляд стратегії завершений. І як головнокомандувач я переконаний, що відправка до Афганістану додатково 30-ти тисяч військових - у наших національних інтересах", - сказав Б.Обама.


За його словами, це той життєво необхідний ресурс, який дасть змогу втримати ініціативу та забезпечить формування інфраструктури для передачі повноважень місцевим органам влади після згортання американської присутності. "Завдяки цим 30-ти тисячам військових, які будуть відправлені до регіону у найкоротші строки - протягом першої половини 2010 року, - ми зможемо убезпечити ключові населені пункти. Вони дадуть більше можливостей для належної підготовки афганських збройних сил", - пояснив президент.


Глава Білого дому наголосив, що, попри певні досягнення, в країні залишається ще безліч викликів, на які слід знайти відповідь. "Афганістан не втрачений, але протягом кількох останніх років спостерігається рух у зворотному напрямку. Нині немає неминучої загрози для діяльності уряду, проте Талібан дістав новий імпульс, - попередив президент США. - Аль-Каїда не відродилася в Афганістані тією ж мірою, як це було напередодні 11 вересня 2001 року, однак її прибічники і далі переховуються у безпечних місцях уздовж кордонів".


Водночас Б.Обама пообіцяв, що у липні 2011 року американське керівництво почне згортати військову присутність у регіоні. "Через 18 місяців наші солдати почнуть повертатися додому", - наголосив він.


Однак задля досягнення поставленої мети США потребують підтримки та допомоги міжнародних партнерів. У своїй промові президент дав зрозуміти, що Вашингтон дуже на неї розраховує. "Оскільки це міжнародна операція, я звернувся з проханням, щоб у контексті наших зобов'язань зробили свій внесок і союзники", - зазначив глава держави. Він повідомив, що деякі з них уже вирішили збільшити контингенти в Афганістані, і висловив сподівання на подібні рішення з боку інших партнерів. "Ми повинні стати разом, аби успішно завершити цю війну", - підсумував американський президент.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект