НОВИНИ

01.12.2009 | ОБСЄ розглядає пакт «від Ванкувера до Владивостока»
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Організація з безпеки та співробітництва в Європі у вівторок і середу на своїй конференції в Афінах обговорить запропонований Росією євроатлантичний пакт з безпеки. До ОБСЄ ідею дипломатично переадресувано з НАТО. Представники Північноатлантичного альянсу заявили, що глобальний пакт, ідею якого висунуло російське керівництво, на цей момент є не темою для НАТО, а темою ОБСЄ. Хоча, звісно ж, в альянсі ознайомляться з положеннями цього документу, зауважив у понеділок неназваний дипломат в Брюсселі.


 


Пропозиції Москви розглянуть міністри закордонних справ ОБСЄ, в тому числі – США та Росії. Коли Росія вперше озвучила свої думки щодо створення нового стратегічного пакту по обидва боки Атлантики, багато хто засумнівався, адже Захід не потребує ще одного політичного блоку на кшталт НАТО. І попередня така зустріч в колі ОБСЄ у червні завершилась нічим. Скепсис висловлювали передовсім Сполучені Штати та Великобританія.


Мораторій на розширення НАТО?


Нещодавно російський президент Дмитро Медведєв знову повернувся до цієї теми, заявивши про необхідність створення пакту безпеки «від Ванкувера до Владивостока». Конкретні ж пропозиції щодо нової архітектури світової безпеки до НАТО та Європейського союзу надійшли лише цими днями. «Договір про європейську безпеку», який складається з 14 статей, був оприлюднений у неділю на сайті Кремля.


 


У запропонованому проекті договору, зокрема, підписанти беруть на себе зобов’язання до спільного захисту в разі нападу на одну з країн пакту. Важливий для України пасаж угоди – це зобов’язання не посилювати свою безпеку за рахунок інших країн-учасниць, як це, на думку Росії, робить Північноатлантичний альянс своїм розширенням на схід.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект