НОВИНИ

01.12.2009 | У ЄС дивуються, про який безвізовий режим зараз можна говорити з Києвом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна розраховує на саміті 4 грудня домовитися з ЄС про початок підготовки «дорожньої карти» з запровадження безвізового режиму з країнами спільноти. Єврокомісія наголошує, що все залежить лише від України. 

Вимоги, які перед Україною ставить Євросоюз для початку переговорів про безвізовий режим, чітко сформульовані: завершення демаркації кордонів та належне управління ними, а також запровадження біометричних паспортів, наголосив  голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.


«Ці умови ми Україні неодноразово називали під час попередніх переговорів і зустрічей. Лише коли всі вони будуть виконані, тоді ми будемо готові рухатися далі у питаннях візової лібералізації. Я конкретно питаю, чи є у вас паспорт з біометричними даними? Ви відповідаєте «ні», то про що поки може йти мова?», - зауважив Жозе Мануел Пінту  Тейшейра. 


ЄС не бачить змін


За його словами, Євросоюз сподівається на продовження євроінтеграційного курсу України після президентських виборів 2010 року, зокрема, щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС. «Зараз за це виступають і президент, і прем’єр, але вибори можуть внести свої корективи. Утім, як ми бачимо, зараз головні претенденти на президентське крісло готові підтримувати процес підписання угоди про асоціацію», - сказав Жозе Мануель Пінту Тейшейра. Однак він також зазначив, що незважаючи на заяви політичних лідерів, Україна не змінюється по суті – панує корупція, розвиток бізнесу гальмують адміністративні перешкоди та люди, яким вигідна бюрократія. Саме тому, на думку представника Єврокомісії, Україна у багатьох аспектах за 20 років суттєво не змінилася. Тому країна і надалі потребує реформ.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект