НОВИНИ

01.12.2009 | Лісабонська угода набрала чинності
Джерело - УКРІНФОРМ

З 1 грудня набирає чинності Лісабонська угода - новий основний документ ЄС, ратифікований усіма 27 країнами-членами.Документ направлений на спрощення процедури ухвалення рішення в рамках Євросоюзу та посилення його ролі в світовій політиці.


Угода запроваджує дві нових посади - президента ЄС та голови європейського зовнішньополітичного відомства.


Офіційні заходи з нагоди набуття чинності документу пройдуть у вівторок у португальській столиці - там виголошуватимуть промови лідери країн Євросоюзу.


Вперше про подібний документ заговорили вісім років тому. Останні перешкоди на шляху до його прийняття було знято, коли в листопаді після довгого судового розгляду угоду ратифікувала Чехія.


Незабаром після цього були обрані офіційні особи Євросоюзу - першим президентом Європейської Ради став бельгійський прем'єр Херман ван Ромпей, керівником дипломатичного відомства - британка Кетрін Ештон, яка очолювала раніше комісію ЄС з питань торгівлі.


Вона змінить Хав'єра Солану, який у вівторок залишає свій пост після 10 років, проведених у кріслі головного дипломата Європи.


Одним із ключових нововведень Лісабонської угоди є скасування права вето держав-членів одразу в декількох сферах, у тому числі в боротьбі із змінами клімату, в питаннях енергобезпеки та екстреної допомоги.


Абсолютна одностайність як і раніше буде необхідна для ухвалення рішень з питань оподаткування, міжнародної політики, оборони та соцзахисту.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект