НОВИНИ

01.12.2009 | Шотландці подумають про незалежність
Джерело - Українська служба ВВС

Самоврядний уряд Шотландії оприлюднив Білу книгу (політичні пропозиції для громадських консультацій) щодо конституційного майбутнього країни, яка може відкрити шлях для референдуму про незалежність.


Перший міністр Шотландії Алекс Самонд твердить, що країні потрібна незалежність для реалізації її повного економічного потенціалу.


Уряд Шотландії на чолі із Шотландською національної партією (ШНП) не має більшості в регіональній асамблеї, а партії лейбористів, консерваторів і ліберал-демократів виступають проти незалежності.


Однак процес громадських консультацій, який розпочато на день Святого Андрія, може підготувати ґрунт для зміни суспільних настроїв у Шотландії.


Алекс Самонд розраховує на те, що з приходом до влади в Сполученому Королівстві консерваторів, які непопулярні у Шотландії, кількість прихильників конституційного союзу серед шотландців зменшиться.


Алекс Самонд: "Настав час, щоб народ сказав своє слово стосовно майбутнього Шотландії." За його словами, дебати зараз точаться не довкола того, чи потрібні зміни, а довкола того, які саме зміни потрібні шотландцям, довкола права людей обирати власне майбутнє на чесному і справедливому референдумі.


Нам не варто відволікатися на референдум, на питання, суті якого ми ще не знаємо, на сценарії, яких ми поки не уявляємо
Іен Грей


Партія зелених, яка має 2 мандати в шотландському парламенті, - єдина парламентська партія, крім ШНП, яка підтримує ідею референдуму. Для того, щоб оголосити референдум, Шотландській націоналньій партії, яка має 47 мандатів, потрібна підтримка ще прнаймні 16 інших депутатів парламенту.


Головні опозиційні партії Шотландії виступають категорично проти референдуму. Лідер місцевих лейбористів Іен Ґрей сказав, що згода на референдум негативно позначиться на зусиллях подолати рецесію.


Іен Грей: "Нам не варто відволікатися на референдум, на питання, суті якого ми ще не знаємо, на сценарії, яких ми поки не уявляємо." Він каже, що шотландські лейбористи не бояться референдуму, але це може зашкодити Шотландії.


Плебісцит може коштувати до 12 мільйонів фунтів, за його словами, а державні кошти краще використати для захисту і створення робочих місць.Алекс Самонд

Лідер шотландських націоналістів Алекс Самонд мріє реалізувати потенціал незалежної Шотландії


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект