НОВИНИ

01.12.2009 | 'Олігархи - основна перешкода економіці'
За матеріалами - Української служби ВВС

Чільний представник Європейської Комісії Жозе Мануель Пінто Тешейра сказав у Києві, що розвитку економіки України перешкоджають олігархи, які, за його словами, блокують конкуренцію і стримують покращення економічних зв’язків України з ЄС.


За словами європейського посадовця, якого цитує Рейтер, глобальна економічна криза завдала значної шкоди Україні тому, що за майже 20 років після незалежності Україна фактично не проводила реформ.


«Корупція, бюрократія та різні адміністративні перешкоди слугують лише інтересам тих, хто сьогодні контролює економіку тому, що вони не хочуть конкуренції, бо у них алергія на конкуренцію», - сказав Жозе Мануель Пінто Тешейра.


«Більшість українців не можуть мати роботу, пристойну зарплатню і пристойну соціальну систему тому, що сьогодні країна у багатьох аспектах не відрізняється від тієї, що була 20 років тому».В Україні - високе безробіття і низькі зарплати


Пан Тешейра промовляв перед самітом Україна-ЄС, який відбудеться цього тижня, і, як передає Рейтер, його слова підкреслюють розчарування ЄС через 5 років прозахідного президентства в Україні.


Очікується, що цього року українська економіка скоротиться на 15% в результаті різкого падіння продажу ключових експортних товарів, ринок яких контролює жменька олігархів.


За словами пана Тешейри, ситуація в Україні зміниться лише тоді, коли ті, «хто володіє найбільшою часткою економіки і, отже, мають вплив на уряд і політиків, зрозуміють, що угода про вільну торгівлю є можливістю змінити економіку України».


Напередодні чільні українські посадовці висловили сумніви, що під час саміту цього тижня буде підписано угоду про асоціацію України з ЄС, про що раніше говорив Віктор Ющенко.


ЄС раніше пообіцяв Україні позики для реформ енергетичної галузі, проте Україна не виконала передумови для отримала коштів.


Раніше МВФ заявив, що відклав розгляд питання про надання чергової частини позики Україні на період після президентських виборів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект