НОВИНИ

16.12.2004 | Європарламент підтримав євроінтеграцію Туреччини
Джерело - ProEUROPA

Європейський парламент в середу, 15 грудня, закликав Європейську Раду ЄС розпочати переговори про вступ Туреччини до ЄС.

Як повідомляє РАР, за початок переговорів під час таємного голосування висловилися 407 євродепутатів, 262 були проти, а 29 утрималися.

Резолюція Європарламенту рекомендує Раді ЄС без зволікань почати переговори з турецьким урядом. Вона також не передбачає альтернативи для Туреччини у вигляді привілейованого партнерства, чого домагалися праві французькі та німецькі партії. "Ціллю переговорів має стати вступ Туреччина до ЄС", - відзначено в резолюції.

При цьому, підкреслюється в документі, переговори автоматично не приведуть до членства країни в об´єднанні, а країна повинна виконати низку умов. Зокрема, продовжувати економічні та демократичні реформи, а також відмовитися від тортур.

Європарламент також закликав Єврокомісію та Раду ЄС вимагати від турецьких властей визнати масові вбивства вірмен в 1915 році, хоча не зробив це вимогою для вступу в ЄС.

Крім цього, європарламентарії, закликали Туреччину викликати її війська з півночі Кіпру.

За початок переговорів з Туреччиною голосували насамперед представники соціалістичної групи, зелені та ліберали.

Найбільше угрупування в ЄП – Європейська народна партія – поділилася: французи і німці голосували проти, італійці та британці – за.

Остаточне рішення про початок переговорів з Туреччиною має прийняти Європейська Рада Євросоюзу на саміті 16-17 грудня. Переговори можуть початися в другій половині 2005 року.

За оцінками експертів, Туреччина може вступити в ЄС за 10-15 років.

Деякі аналітики вважають, що початок переговорів з турками збільшує шанси України вступити до Євросоюзу.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект