НОВИНИ

15.12.2004 | За Ющенка у Польщі проголосувало б 54%
Джерело - ProEUROPA

Більше половини населення Польщі симпатизує лідеру української опозиції Віктору Ющенку. Як повідомляє РАР, за даними грудневого опитування Центром досліджень громадської думки, 54% поляків віддали б за нього свої голоси у виборах Президента.


Прем’єр-міністр України Віктор Янукович симпатичний 2% поляків, ще 37% не підтримують жодного з кандидатів в Президенти України.


Більше половини польського населення (52%) упродовж двох останніх тижнів обговорювали події в Україні. Більшість з них із вищою освітою, хоча серед менш освічених людей, теж немало осіб цікавилися українськими подіями.


60% поляків переконані, що участь польських політиків у вирішені політичної кризи є позитивним для польсько-українських стосунків, а 55% вважають, що також для відносин України з Європейським Союзом.


47% громадян думають, що участь Польщі у вирішені конфлікту є добрим для самої держави, 27% сумніваються в цьому.


64% опитаних стверджують, що поведінка поляків зашкодить стосункам з Росією.


67% також вважають, що Польща зацікавлена в близькій співпраці України та ЄС. 9% переконані, що для поляків краще активне співробітництво українців з росіянами.


Останні події в Україні поляки найчастіше сприймали з надією - 41%, з хвилюванням - 40%, із зацікавленням – 39%, з байдужістю – 18%.


Страх відчули 14% респондентів, сум - 12%, розчарування - 7%.


Порівняно рідко поляки відчували радість – 9% та ентузіазм – 7%.


У Польщі з першого дня акцій протесту в Україні проти фальсифікацій виборів почалися акції солідарності з українцями.Масові акції тривали понад два тижні. До них приєдналося більше 15 польських міст та 5 тисяч чоловік.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект