НОВИНИ

14.12.2004 | Хто отруював - отруївся сам
Джерело - Українська служба ВВС

Європейські газети аналізують наслідки впливу оприлюднення доказів отруєння Віктора Ющенка на дальший перебіг подій в Україні."Інтернешнл Гералд Трибюн" на першу сторінку виносить статтю під заголовком "Отруєння Ющенка вказує на змову" з підзаголовком "Лікарі чітко бачать роль третьої сторони".


Розслідування не закінчено


Газета пише про підтвердження отруєння Ющенка і цитує спеціалістів з Віденської лікарні:


"Немає сумніву у тому, що хвороба Ющенка спричинена отруєнням діоксином. Рівень діоксину в крові більш ніж у тисячу разів перевищував допустиму норму".


Президент лікарні "Рудольфінерхаус" Міхаель Цімфер підкреслив, що лікарі чітко підозрюють залучення так званої третьої сторони, і сказав, що правоохоронні органи повинні визначити, як сталося отруєння, пише "Інтернешнл Гералд Трибюн":


"Генеральна прокуратура України поновила карне розслідування, яке було закрите у листопаді через брак доказів отруєння. Ющенко закликав до серйозного розслідування, однак зазначив, що його треба проводити після виборів, уникаючи впливу на хід голосування".


Докази для скептиків


Німецька "Франкфуртер Рундшау" вважає, що підтвердження отруєння Ющенка, очевидно, посилить його шанси на президенських виборах 26 грудня:


"Докази отруєння розвіють сумніви навіть у його співвітчизників у Східній Україні, які скептично до нього ставилися".


Газета пише, що зараз деякі люди повинні боятися незручного для них рослідування, і робить такий висновок:


"В Україні настають нові часи. Ефективність отрути старої влади зникає".


Швейцарська "Там" пише, що фізичний опір Ющенка, так само як і масове несприйняття фальсифікації на виборах, створили, як пише, газета, катастрофічний сценарій для екс-радянського ладу в Україні:


"Спотворене обличчя Ющенка стало символом у тисячу разів сильнішим, ніж виборчий плакат чи промова. За два тижні до голосування система послабшала. Той, хто отруював, отруївся сам".


Французька "Ліберасьйон" зазначає, що такі темні справи відійшли у минуле з часів отруєнь, які були поширені при дворі короля Людовика XIV, і додає, що справа Ющенка кидає найгіршу підозру на секретні служби колишнього Радянського Союзу, однак зазначає:


"Як виявилося, жертва виграла від злочину, оскільки це дало опозиційному лідеру статус живого мученика, а отже, навіть більше підвищило його шанси".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект