НОВИНИ

13.12.2004 | Ющенка отруїли люди Путіна?
Джерело - Українська правда

Британські газети вважають, що за отруєнням Ющенка просліджується російський слід.

Як пише Бі-Бі-Сі, всі без винятку британські часописи в понеділок вміщують матеріали, присвячені справі щодо отруєння Віктора Ющенка.

Зокрема, Дейлі Телеґраф у розділі "Світові новини" друкує розлогий матеріал з двома фото - Віктора Ющенка у квітні цього року і на учорашній пресовій конференції у Відні. Стаття кореспондента дейлі телеґраф Джуліюса Стросса зветься "Розпочинається полювання на тих, що отруїли Ющенка".

У підзаголовку додається - "Підозри падають на Кремль тоді як у крові українського політика знайдено вміст діоксину, що у 1000 разів перевищує норму."

"Результати поновленого розслідування отруєння Віктора Ющенка цілком можливо стануть політично вибухонебезпечними у той час як висловлюються припущення, що він став жервтою отруєння у стилі часів Холодної війни, яке здійснили співробітники українських спецслужб. Призначення нового Ґенерального прокурора України, який і оголосив про відновлення слідства, а також наявність кількох перебіжчиків з табору українського керівництва до табору пана Ющенка посилюють ймовірність того, що правду щодо спроби вбивства лідера опозиції таки буде зрештою оприлюднено", пише газета.

Дейлі Телеґраф у свою чергу додає, що саме підтвердження спроби отруєння пана Ющенка, яке оприлюднили лікарі віденської клініки Рудольфінергауз, напевне збільшить шанси пана Ющенка на перемогу на переголосування другого туру президентських виборів, що пройде 26 грудня.

На думку часопису саме оприлюднення інформації, що Ющенку було домішано до їжі діоксин, надзвичайно рідкісну отруту, збільшує підозри, що режим президента Кучми, який мав би найбільший зиск у разі усунення пана Ющенка, мав безпосередній зв"язок зі спробою отруєння провідника опозиції. Часопис завершує

Деякі політики в Україні вже висловлювали підозри, що до справи про замах на Віктора Ющенка можуть бути причетними російські спецслужби. Кремль у свою чергу надзвичайно наполегливо підтримував на українських президентських виборах про-владного кандидата і опонента Віктора Ющенка - пана Януковича.

Президент Росії Путін двічі відвідував Україну перед проведенням президентських виборів саме для підтримки суперника пана Ющенка.

Індепендент друкує матеріал свого спеціального кореспондента у Києві Аскольда Крушельницького "Історія влади та отрути зараз відобразилась на обличчі українського героя".

"Нині важко повірити у те, що отрута може бути складником сучасної політики у країні яка бажає стати членом Європейського Союзу. У той таки час сіре і понівечене віспами обличча провідника української опозиції Віктора Ющенка надає жорстокого доказу тому якими методами оперують деякі політики у 21 сторіччі", - йдеться у газеті.

Індепендент також додає, що дехто звинувачує Москву у спробі отруєння Віктора Ющенка саме з причин того, що Кремль реально побоюється, що пан Ющенко виведе Україну зі сфери впливу Росії:

"Саме підтвердження спроби отруєння пана Ющенка, що його було зроблено лікарями віденської клініки, яка надавала панові Ющенку допомогу, без сумнівів знов відновить розмови про причетність Кремля до спроби усунення українського опозиційного політика зі сцени президентських виборів. Це підтвердження також у свою чергу зможе надати достовірності чуткам щодо надсилу російських підрозділів особливого призначення до Києва і потім їхнього поспішного виведення у час масових виступів протесту після проведення другого туру президентських виборів в Україні", пише газета.

Індепендент наводить слова депутата Верховної Ради Юрія Павленка, який висловлює підозри багатьох своїх колег щодо безпосередньої участі російських спецслужб у спробі усунути Віктора Ющенка шляхом отруєння.

Також часопис на підвердження цього посилається на представників української служби розвідки які стверджують, що не мають у своєму арсеналі химічних а чи ж біологічних лабораторій, а подібні препарати як і у часи Радянського Союзу надходять з Москви.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект