НОВИНИ

10.12.2004 | Європейські проекції України в сербській пресі
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Белградськi засоби масової iнформацiї зазначають, що ухвалення пакету законiв про полiтреформу стало початком розв’язання кризи. Незважаючи на полiтичну орiєнтацiю, газети пояснюють, що компромiс пом’якшив тертя мiж схiдними та захiдними регiонами України.


Уперше вiд 21 листопада на сторiнках сербської преси в четвер можна було прочитати заяву Руслана Демченка, посла України в Белградi. Вiн наголосив, що “створена ситуацiя, котра уможливлює загальну консолiдацiю й примирення і пiдтверджує, що Україна залишається єдиною”. Оглядач консервативної газети “Полiтика” робить висновок, що “остаточне слово про майбутнє своєї країни знову мають самi українцi”.


Брюссельский кореспондент газети “Данас” тим часом повiдомляє, що Європейський Союз вiдкриває можливiсть для “вагомого збільшення рівня економічних відносин з Україною та поглиблення політичного спiвробiтництва”. Якщо шанс стати членом Європейського Союзу став поштовхом до демократичних змiн у Туреччинi та в окремих країнах колишньої Югославiї, то така тактика може бути ефективною й щодо України, визначає автор і додає, що “європейська морква стає ще прибавливiшою тому, що в руках Путiна є батiг”.


Сербський журналiст нагадує, що росiйський президент пiд час вiзиту до Туреччини заявляв про “захiдний iнтервенцiонiзм” в Українi та стверджував, що “колонiзатори готовi розвалити Україну”. На думку кореспондента, такi заяви викликають сміх у європейцiв. Вiн пише, що “бiльшiсть українцiв все-таки як колонiзаторiв скорiше бачить росiян, анiж Захiд”. Захист iнституцiй вiд росiйського домінування дає можливiсть розбудувати модерну й демократичну державу, каже на завершення статтi белградський кореспондент з Брюсселя.


Слiд зазначити, що такi матерiали кидають ширше свiтло на мiжнародну позицiю України, яку в Белградi донедавна переважно зображали вкрай спрощено, називаючи Київ природним союзником Москви. Упродовж минулих трьох тижнiв у Сербiї надруковано бiльше матерiалiв про Україну, нiж упродовж минулих трьох рокiв.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8683. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект