НОВИНИ

08.07.2004 | Останній Самміт ЄС-Україна Президента Леоніда Кучми. Позачергового Самміту до президенських виборів не передбачено
Джерело - Євроатлантична Україна на основі матеріалів "Української правди"

На саміті Україна-ЄС, який відбувається сьогодня у голландському місті Гаага і де бере участь Леонід Кучма, очевидно не буде підписано План дій між Україною і розширеним Євросоюзом.


Це випливає із повідомлення ради із загальних питань та зовнішніх відносин Ради Європейського Союзу, поширеного у Гаазі напередодні Саміту.


У тексті говориться, що план між Україною і ЄС тільки готується.


Згідно з повідомленням Євросоюзу, на саміті ЄС-Україна буде обговорюватися прискорення відносин між Києвом і Брюсселем. "В рамках цього буде обговорено Європейську політику сусідства. Вона передбачає інтенсифікацію відносин між ЄС і його сусідами на сході та півдні".


Також планують обговорити співпрацю в економіці, юриспруденції та внутрішніх справах, питання безпеки і внутрішній розвиток України і ЄС.


Буде підписано угоду про участь України у поліцейській місії ЄС в Македонії.


Українську делегацію очолює президент Леонід Кучма, з боку ЄС буде прем'єр Нідерландів Ян Петер Белькененде. Як відомо, у другому півріччі 2004 року Нідерланди головують у ЄС.


У заході також візьмуть участь президент Єврокомісії Романо Проді та Верховний комісар ЄС з питань безпеки Хав'єр Солана.


Організатори підкреслюють, що саміт у Гаазі перший після розширення ЄС на схід.


У 2003 ЄС запропонував для країн сусідів план "Ширша Європа", що передбачав поширення на них принципу "чотирьох свобод", основоположних для функціонування ЄС: принципів свободи руху через кордони людей, товарів, капіталів і послуг. В той же час він не пропонував жодній з "сусідніх" країн членства в ЄС.


План дій, який би втілював цю програму між Україною і ЄС планувалося підписати в Гаазі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект