НОВИНИ

10.12.2004 | ЄС включив Україну в "кільце друзів" і простягнув руку
Джерело - ProEUROPA

Європейський Союз заклав основи своєї майбутньої політики щодо України як однієї із сусідніх країн, які в принципі не можуть вступити до ЄС.

У четвер у Брюсселі оголошено про намічений план дій щодо 7 країн-партнерів, серед яких - Україна й Ізраїль.

"Мова не йде про політику подальшого розширення Союзу, - підкреслила на прес-конференції член Європейської Комісії Беніта Ферреро-Вальднер, відповідальна за зовнішні зв´язки ЄС.

"Це не наносить шкоди перспективам європейських країн, які в певний момент у майбутньому зможуть побажати висунути свою кандидатуру на вступ. Але це не передбачає перспективи їхнього приєднання до Союзу", - сказала вона.

За її словами, метою Брюсселя є "створення "кільця друзів" навколо нашого розширеного Союзу. Він досить розширений, і наші друзі довкола нього повинні скористатися цим розширенням, процвітанням і стабільністю, які є всередині ЄС. Ми простягаємо руку цим країнам".

Перші плани дії Європейської Комісії погоджені з Україною, Молдавією в Європі, а також з Йорданією, Марокко й Тунісом за її межами.

Нові плани дії готуються до майбутнього року з Ліваном, Єгиптом і трьома кавказькими країнами - Грузією, Вірменією й Азербайджаном, повідомила Ферреро-Вальднер.

План дій пропонує допомогу по приведенню законодавчо-нормативної бази у відповідність із законодавством ЄС для розширення доступу до внутрішнього ринку Євросоюзу; участь у певних програмах ЄС у сфері освіти, науки й охорони навколишнього середовища.

Він також припускає підвищення співробітництва щодо обслуговування кордонів, міграції, боротьби з торгівлею людьми, організованої злочинності, відмивання грошей, а також фінансово-економічних злочинів; удосконалення зв´язків з ЄС в енергетиці, транспорті, охороні навколишнього середовища й інформаційних технологіях.

Крім того, пропонується підвищити рівень діалогу й співробітництва в сфері боротьби з тероризмом і поширенням зброї масового знищення, а також у діяльності, спрямованій на розв’язання регіональних конфліктів.

Особлива увага в ньому приділяється демократичному проведенню виборів відповідно до норм і стандартів ОБСЄ й Ради Європи.

"Підкреслюючи тверду підтримку, ке ЄС надає щодо вступу України у СОТ, план дій також передбачає розгляд можливості встановлення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС після вступу України у СОТ", - йдеться в повідомленні.

В представництві Єврокомісії також відзначили, що впровадження Європейської політики сусідства буде підтримуватися підвищеною фінансовою допомогою. У рамках нинішнього бюджету TACIS й MEDA - партнери ЄС – мають одержати EUR8,5 млрд. в 2000-2006 роках.

Комісія пропонує фактично подвоїти цю суму на 2007-2013 роки й виділити на новий європейський інструмент політики й партнерства майже EUR15 млрд.

План буде переданий для схвалення Радою з питань співробітництва між Україною і Євросоюзом після проведення демократичних президентських виборів.

Єврокомісія рекомендує Раді міністрів ЄС передати цей план для схвалення "як тільки події, включаючи проведення вільних і чесних виборів, дозволять розглядати його впровадження", повідомили в четвер у представництві Єврокомісії.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект