НОВИНИ

31.08.2009 | Чи відмовляються США від Східної Європи? (Світова преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Повідомлення польської «Газети Виборчої» про наміри США відмовитись від розміщення нових елементів ПРО в Чехії та Польщі викликало бурхливе обговорення у світовій пресі. Чимало оглядачів вважають, що Обама зрадив своїх східноєвропейських партнерів і купився на порожні обіцянки Москви сприяти в іранському ядерному питанні.


Польська «Газета Виборча» повідомила, що американські генерали розглядають у практичній площині «інші варіанти протиракетної оборони, аніж розміщення елементів ПРО в Польщі та Чехії».


Польське видання також інформує, що в американському Хантсвіллі в Алабамі минулого тижня на військовій конференції обговорювали альтернативу східноєвропейським елементам ПРО на авіаційних носіях. Правда, основна інформація про ймовірну відмову США від ПРО у Польщі та Чехії у «Газети Виборчої» була від Ріка Елісона, одного з ініціаторів неурядової ініціативи в США на розбудову нових наземних елементів ПРО, колишнього відомого гравця американського футболу. Вже сьогодні «Газета Виборча» оприлюднила спростування Білого дому щодо вищенаведеної інформації. Видання цитує представника держдепартаменту США Філіпа Кроулі, який назвав «неточними» повідомлення польських ЗМІ. Він заявив, що аналіз планів щодо цієї системи ще триває.


Хоча американські та європейські видання вже пишуть про те, що питання про заміну наземних елементів американської ПРО в Європі Вашингтон розглядає у практичній площині. Так, американська «Вашингтон Таймз» називає такий крок «зрадою Варшави і Праги, що зробить Європу беззахисною перед іранськими ракетами, зміцнить позиції Кремля і похитне довіру у світі до США».


«Нічого позитивного у цьому кроці немає», – пише впливова американська газета. Часопис також критикує намагання адміністрації Обами, яка в обмін на зраду своїх союзників тішить себе ймовірною угодою з Росією, котра обіцяє допомогти в запобіганні реалізації іранської ядерної програми.


«Вашінгтон Таймз» називає це «поганою оборудкою, яка практично нездійсненна» і характеризує наміри нинішньої адміністрації довіритися пустим обіцянкам Росії «дурницею». А британська «Ґардіан»  не виключає, що повідомлення Росії про розміщення на кордоні з Північною Кореєю своїх нових протиракетних комплексів «С-400» вже є частиною якихось нових домовленостей США з Росією.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект