НОВИНИ

31.08.2009 | Путін написав полякам: спекулювати на минулому – дуже безвідповідально
Джерело - РІА "Новости", УНІАН

Прем`єр-міністр РФ Володимир Путін вважає, що відносини між Росією і Польщею потрібно будувати, виходячи з того, що вони були союзниками в Другій світовій війні. На думку прем`єра, спекулювати на минулому і шукати в ньому приводи для взаємних претензій і образ - "дуже шкідливо і безвідповідально". "Тінь минулого не може більше затьмарювати сьогоднішній, а тим більше - завтрашній день співпраці між Росією і Польщею", - пише Путін. Статтю прем`єр-міністра РФ "Сторінки історії - привід для взаємних претензій чи основа для примирення і партнерства?" польська "Газета Виборча" публікує напередодні його приїзду до Гданьська 1 вересня на захід з нагоди 70-ої річниці початку Другої світової війни.
 


"Народу Росії, долю якого понівечив тоталітарний режим, також добре зрозумілі загострені відчуття поляків, пов`язані з Катинню, де покояться тисячі польських військовослужбовців. Ми зобов`язані разом зберігати пам`ять про жертви цього злочину. Меморіали "Катинь" і "Мідне", як і трагічна доля російських солдатів, узятих в польський полон в ході війни 1920 року, - повинні стати символами загальної скорботи і взаємного прощення", - мовиться в статті. "Наш борг перед тими, які пішли, перед самою історією - зробити все, щоб позбавити російський-польські відносини від тягаря недовір`я і упередженості, що дістався нам в спадок.


Разом з тим російський прем`єр пише, що він проти спотворення свідомості суспільства на догоду недобросовісним політикам, перелицьовування минулого, переписування історії під потреби політичної кон`юнктури. "У деяких країнах зайшли ще далі - героїзують нацистських прихвостнів, ставлять в один ряд жертв і катів, визволителів і окупантів", - йдеться в статті.


Нагадаємо, що 29 серпня польська газета Rzeczpospolitа опублікувала дані опитування, згідно з якими 76% поляків вважають, що Путін в день 70-ої річниці початку Другої світової війни в Гданьську першого вересня повинен вибачитися перед польськими громадянами за введення радянських військ на польську територію 17 вересня 1939 року.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8385. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект