НОВИНИ

31.08.2009 | Історичні вибори в Японії поклали край пануванню ліберал-демократів
За матеріалами - Української служби ВВС

Лідер японської опозиції Юкіо Хатояма назвав перемогу своєї партії на загальних виборах "революцією". За попередніми результатами, його Демократична партія перемогла з колосальним відривом.Партія здобула 300 з 480 місць у японському парламенті і поклала край 50-річному безперервному пануванню Ліберально-демократичної партії Японії. Японський прем"єр Таро Асо заявив, що бере на себе відповідальність за поразку і подає у відставку з посади лідера партії.


Вихід з економічної кризи був головним лейтмотивом кампанії. Японська економіка переживає рекордний рівень безробіття. Демократична партія заявила, що спрямує державні витрати на підтримку споживачів і робітників, а не на підтримку корпорацій.


Білий Дім висловив сподівання, що зможе створити "міцний альянс" з переможцями.


Юкіо Хатояма скоріше за все очолить новий уряд. Він - вихідець з багатої родини шинного магната, а один з його дідів був прем"єр-міністром Японії від переможеної Ліберально-демократичної партії.


Хатояма сказав також, що планує розв"язати суперечку за Курильські острови з Росією.


Явка виборців склала трохи менше 50%, що є нижчим показником, аніж у 2005-му, коли до влади прийшов харизматичний Джунічіро Коідзумі. Повідомляють, що висока активність виборців була зафіксована попри те, що в день виборів навколо Токіо вирував тайфун, а в країні поширюється свинячий грип.

Юкіо Хатояма
Юкіо Хатоямі  


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект