НОВИНИ

31.08.2009 | Поляки очікують, що скаже Путін до 70-ї річниці початку війни
За матеріалами - Української служби ВВС

У Польщі очікують, що Росія вибачиться за роль, яку відіграв Радянський Союз у розв'язуванні Другої Світової війни 70 років тому, коли внаслідок підписання пакту Ріббентропа-Молотова Польщу було поділено і окуповано гітлерівською Німеччиною та сталінським радянським Союзом.У Гданську відбудеться зустріч європейських лідерів, присвячена цим роковикам, на яку має прибути російський прем'єр Владімір Путін. Пан Путін, у незвичному для нього жесті, написав відкритого листа до поляків у сьогоднішьному числі "Газети виборчої", в якому несподівано засудив пакт Рібентроппа-Молотова і сказав, що розуміє почуття поляків, пов"язані з Катинню, де були страчено тисячі польських офіцерів.


Водночас напередодні в Росії вийшов документальний фільм, в якому провина за розв"язування Другої світової війни покладається на Польщу, яка вела сепаратні переговори з нацистами. Напередодні візиту Росія також дала зрозуміти, що не вікдриватиме секретних файлів по Катині.


Росія сказала ні пререписуванню історії


Цими вихідними російський президент Дмітрій Мєдвєдєв засудив балтійські держави та Україну за героїзацію нацистських поплічників та закликав облишити спроби переписування історії. Він засудив резолюцію ОБСЄ, в якій сказано що і сталінізм, і нацизм спричинили геноцид та злочини проти людства.


Офіційна версія російської історії полягає у трактуванні ролі радіянської армії як визволителя Європи, визволення, яке коштувало мільйони російських життів. Провина за війну при цьому однозначно покладалася на нацистську Німеччину.


В своєму телевізійному інтерв'ю Мєдвєдєв наголосив, що до історії слід ставитися обережно, ососбливо в питаннях, на які відповідь дав цілий світ. Що стосується резолюції ОБСЄ, де сказано, що Радянський Союз та нацистська Німеччина обоє несуть відповідальність за розв"язування Другої світової війни, то це, за словами президента, - повна брехня.


Для Польщі, країн Балтії та України роль Росії у тих процесах не є однозначною. Вони вказують на пакт Рібентропа-Молотова, який проклав шлях до поділу Польщі та окупації прибалтіських держав. Із наближенням річниці Росія робить усе, що її офіційна позиція буда почутою. У травні цього року в Росії було створено комісію, яка покликана боротися з перекручуваннями історії.


 


Сталін та Ріббентроп


   


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект