НОВИНИ

07.08.2009 | У Грузії проходять акції, присвячені річниці початку південноосетинського конфлікту
За матеріалами - УКРІНФОРМ, ІА "Новини-Грузія"

Акції, присвячені річниці початку південноосетинського конфлікту, проходять сьогодні у Тбілісі та інших містах Грузії.На позачергову сесію, присвячену серпневим подіям у Південній Осетії, збереться парламент Грузії. Траурний мітинг за участю президента Михайла Саакашвілі та членів уряду пройде в передмісті Тбілісі Мухатгверді. Там розташоване поховання грузинських військовослужбовців, які загинули під час південноосетинського конфлікту, а також меморіальний комплекс.


У грузинській столиці зранку перекрито рух на проспекті Руставелі, де розміщено пам'ятну виставку. Фотоматеріал, копії документів та інші експонати відображають різні періоди історії Грузії, у тому числі й події конфлікту в Південній Осетії у серпні минулого року.


О 15.00 за місцевим часом, як планується, пройде акція "Хвилина мовчання", організована рухом "7 серпня". У Тбіліському патріаршому соборі Пресвятої Трійці та в інших храмах Грузії пройдуть панахиди.


Одночасно протягом дня серія заходів проходитиме у місті Горі, яке торік було на кілька тижнів взято під контроль російськими військами. Учні шкіл міста, одягнуті в червоний і білий одяг, вибудують на території фортеці на околицях міста "живий прапор" Грузії (п'ять червоних хрестів на білому фоні). Для участі в акціях і пам'ятних заходах в Горі з Тбілісі виїхала автоколона з лозунгами "Нація разом". Протест проти грузинсько-російської війни також висловлять грузинські дизайнери, які проведуть ряд показів під лозунгом "Краса врятує світ".


Увечері в Горі відбудеться відкриття меморіалу пам'яті загиблих "у боях за територіальну цілісність". Очікується прибуття до міста президента Михайла Саакашвілі, членів уряду і депутатів. Тоді ж, як планується, президент виступить із зверненням до нації.


Акції, приурочені до річниці конфлікту і організовані представниками грузинської діаспори, плануються і за межами Грузії. Мітинги пройдуть сьогодні в Празі на площі Палацка, а також в Ізраїлі. 8 серпня буде організовано акції грузинської діаспори біля російських посольств у Вашингтоні, Парижі, Братиславі. У Варшаві, в православній церкві Св. Григорія Перадзе, буде відслужено панахиду пам'яті загиблих.


9 серпня у лондонському Соборі Св. Георгія єпископ Великої Британії і Ірландії Зенон відслужить панахиду пам'яті загиблих під час серпневої війни.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект