НОВИНИ

07.08.2009 | Перший літак C-17 прибув на авіабазу Папа
Джерело - Офіційний сайт НАТО

27 липня 2009 року на авіабазі Папа в Угорщині відбулась церемонія з нагоди прибуття першого з трьох літаків Боїнг С-17 „Глоубмастер ІІІ”, придбаних Агентством НАТО з управління авіатранспортними перевезеннями (NAMA) в рамках Стратегічної ініціативи з розвитку сил і засобів авіаперевезень (SAC).


З цього приводу заступник Генерального секретаря НАТО посол Клаудіо Бісоньєро приєднався до прем’єр-міністра Угорщини Гордона Байнаї, міністра оборони Імре Шекереса, а також високопоставлених цивільних і військових представників дванадцяти країн, що беруть участь в SAC1 та офіційних представників структур, які відповідають за виконання проекту. Сотні зацікавлених місцевих мешканців прийшли на аеродром подивитись на літак та зазирнути всередину C-17.


Під час церемонії крило важкої військово-транспортної авіації (HAW), яке буде експлуатувати літаки C17, офіційно приступило до виконання своїх обов’язків після символічного вручення прапора HAW міністром Шекересом командиру HAW полковнику Джону Зазворскі.


У своєму виступі заступник Генерального секретаря НАТО зазначив: ”Ґрунтуючись на досвіді і уроках експлуатації інших надзвичайно успішних міжнародних засобів – літаків раннього повітряного попередження НАТО (АВАКС) – SAC наводить приклад того, чого можна досягти, коли країни об’єднуються навколо спільної мети – колективно придбати засоби, які країни не могли б собі дозволити індивідуально. Це справжнє свідчення солідарності союзників”.


Своєю чергою, прем’єр-міністр Байнаї висловив свою подяку „ ...за довіру Угорщині як країні, яка буде утримувати на своїй території головну оперативну базу літаків С-17”, і назвав цю церемонію, яка відбулась через десять років після вступу Угорщини до Альянсу, „важливою історичною подією”.


12 країн-учасниць:10 країн НАТО (Болгарія, Естонія, Угорщина, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Словенія, США) і дві країни – нечлени НАТО (Фінляндія і Швеція).| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7691. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект