НОВИНИ

07.08.2009 | Американський Сенат затвердив Соню Сотомайор на посаді судді Верховного суду США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Верхня палата американського Конгресу підтримала кандидатуру Соні Сотомайор на посаді судді Верховного суду США. Для затвердження достатньо було набрати 50 голосів, однак 68 сенаторів висловилися за її призначення і лише 31 законодавець був проти.

Верховний суд США
 


До Соні Сотомайор цю високу посаду ніколи не обіймала людина, чиї батьки були вихідцями з Латинської Америки. 55-тирічна пуерторіканка за походженням стане лише третьою жінкою, що за всю історію існування вищої судової інстанції США брала участь у її роботі. У теперішньому складі Верховного суду представниць прекрасної статі буде всього дві.


Перед голосуванням лідер сенатської більшості Гаррі Рід підкреслив, що для США - це справді історичний момент. Приклад Соні Сотомайор, яка народилася та росла в Бронксі, далеко не самому престижному та благополучному районі міста Нью-Йорк, має надихнути молодих латиноамериканців та жінок, переконаний законодавець.


Серед тих, хто не підтримав кандидатуру нового судді, більшість була представниками Республіканської партії, що не розділяють її поглядів на цілий ряд спірних питань. Сенатори-республіканці не дуже задоволені юридичною практикою та ліберальними поглядами жінки.


Президент США Барак Обама, який запропонував кандидатуру Сотомайор, висловив задоволення результатами голосування та подякував Комітетові з юридичних питань за напружену роботу. Він високо оцінив кваліфікацію й професійні навики нового судді та наголосив на винятковій важливості її затвердження на посаді.


Верховний суд США - найвища судова інстанція країни, до складу якої з 1869 року входить 9 суддів. Вони перебувають на посаді до того часу, доки можуть "добросовісно виконувати свої обов'язки ", фактично - до кінця життя.


Соня Сотомайор займе місце Девіда Саутера, який був членом Верховного суду з 1990 року і нещодавно оголосив про відставку.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7090. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект