НОВИНИ

07.08.2009 | Прем'єри Росії та Туреччини підписали протокол про будівництво "Південного потоку" на турецькій території
Джерело - УКРІНФОРМ

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін домовився з Туреччиною про підтримку проекту прокладення через Чорне море газопроводу, що конкурує з європейським проектом "Набукко". Турецький прем'єр Реджеп Ердоган підписав разом з Путіним протоколи про співпрацю двох країн у газовій і нафтовій сфері в присутності Прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі.Італія розглядається як кінцевий пункт проектованого російського газопроводу "Південний потік", що перетинає Чорне море і Балкани.


Після газової суперечки Росії та України у січні цього року, внаслідок якого багато європейських країн кілька тижнів залишалися без палива у середині холодної зими, Євросоюз форсував проект "Набукко", призначений для перекачування газу з Каспійського регіону в обхід Росії.


Туреччина є ключовою зв'язуючою ланкою між європейськими країнами і газовими родовищами Азербайджану та Центральної Азії, однак вона цікавиться і конкуруючим російським трубопроводом, вважаючи, що це ще більше підвищить її значення як транзитної країни.


"Сьогодні очевидно - газопровід "Південний потік" затребуваний. Він виключно важливий у контексті забезпечення енергобезпеки всієї Європи, розвитку всього комплексу зв'язків Росії та Туреччини", - сказав Путін по закінченню переговорів.


Між Росією і Туреччиною вже давно функціонує газопровід "Блакитний потік". Тепер Путін повідомив, що сторони домовилися побудувати дублюючий трубопровід - "Блакитний потік-2".


Також Туреччина і Росія дійшли принципової згоди прокласти новий газопровід, яким російський газ подаватиметься в Ізраїль, Ліван і Кіпр та інші країни східного Середземномор'я.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект