НОВИНИ

07.08.2009 | 30 тисяч грузинів - досі воєнні біженці
Джерело - Українська служба ВВС

30 тисяч людей, які втратили домівки внаслідок грузинсько-російської війни рік тому, досі залишаються біженцями. "Міжнародна Амністія" в доповіді каже, що більшість переміщених війною осіб - етнічні грузини.



Сьогодні виповнюється рік від початку війни між Грузією і Росією. Бойові дії спалахнули увечері 7 серпня 2008-го року, коли грузинські військові спробували відновити контроль Тбілісі над Південною Осетією.


Грузія твердить, що наступ розпочався по тому, як кордон перетнула колона російських військ.


Хто перший?


Причини війни минулого року залишаються предметом суперечок: Росія і Грузія досі обмінюються взаємними звинуваченнями.


Багато дипломатів вважають, що грузинський президент Саакашвілі вчинив необачно, потрапивши в пастку, підготовану росіянами.


Напруженість у двосторонніх відносниах зростала від часу приходу Саакашвілі до влади 5 років тому. Він заповзявся вивести Грузію з-під впливу Росії, зокрема вступити до НАТО.


Для Москви найпростіше було тиснути на Саакашвілі через бунтівні грузинські області Південну Осетію і Абхазію. У відповідь на наміри президента Саакашвілі відновити територіальну цілісність Грузії Росія поглиблювала відносини з обома грузинськими областями.


Прецедент


Рішення Заходу визнати незалежність Косова могло стати поворотним моментом для Москви. Росія почала укріплення своїх військових позицій в обох бунтівних республіках, тоді як у Тбілісі західні дипломати переконували президента Саакашвілі не піддаватися спокусі збройного удару.


На початку серпня перестрілки між грузинськими і південноосетинськими вояками переросли в повномашстабний наступ Грузії на Цхинвалі. У відповідь Росія вторглася далеко вглиб грузинської території.


Але досі без відповіді залишається ключове питання: де саме були російські війська в ніч грузинського наступу на Південну Осетію?



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект