НОВИНИ

06.08.2009 | У Берліні почалися переговори щодо Лісабонського договору
За матеріалами - EUobserver

Лідери німецьких правлячих партій 3 серпня зустрілися у Берліні для формування нормативної бази для імплементації Лісабонського договору ЄС на вимогу Конституційного суду країни.


Постанова найвищого суду Німеччини від 30 липня, згадно з якою Лісабонський договір може бути ратифікований лише у разі посилення ролі національного Парламенту, змусила політиків укладати нові домовленості. Постанова на 147 сторінках призупинила процес ратифікації договору до виконання додаткових умов, що вимагаються судом. Часу в офіційного Берліна залишилося мало, адже 27 вересня німецький парламент буде розпущено у зв’язку із черговими виборами.


2 жовтня у Ірландії пройде другий референдум з питань ратифікації Лісабонських домовленостей. При цьому німецька позиція є вирішальною для формування більшості, прихильної до ратифікації договору.


Німецькі правоцентристські партії ХСС/ХДС, як очікується, повинні досягти домовленості на зустрічі 21 серпня, а перше читання у Парламенті очікується вже 26 серпня. Тож, згідно із попередніми планами, закон буде прийнято 8 вересня. Тоді закон може бути підтримайний у німецькій Вищій палаті Парламенту, Бундесраті, 18 вересня. І лише після цього судді конституційного суду зможуть вирішити, чи були виконані усі поставлені вимоги| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7447. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект