НОВИНИ

06.08.2009 | Росія очікує «врожайного» візиту Путіна до Анкари
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін здійснює візит до Анкари. Головна тема переговорів з прем’єром Туреччини Реджепом Ердоганом – енергетичні питання.


«Ми очікуємо на врожайний візит», - наголосив напередодні візиту Путіна до Туреччини заступник керівника апарату російського уряду Юрій Ушаков. Очікується, що загалом буде підписано 16 документів про двосторонню співпрацю. Найбільше з них стосуватимуться енергетичної сфери.


Зокрема очікується, що в ході зустрічі глав урядів двох країн буде підписано протокол про співпрацю в газовій сфері, в якому турецька сторона дасть дозвіл на проведення морської розвідки в територіальних водах Туреччини в рамках проекту з будівництва газопроводу «Південний потік», що мав би обійти українську територію. За повідомленнями російської сторони, в документі вже має бути вказана дата початку будівництва газопроводу. Повідомляється, що до перемовин Путіна і Ергодана долучиться також італійський прем’єр Сильвіо Берлусконі.



 

«Набукко» плюс… Росія?


Євросоюз, для якого Туреччина є однією з ключових країн в плані енергопостачання, з особливою увагою стежитиме за російсько-турецькими переговорами щодо проекту «Набукко», який має транспортувати газ з Азербайджану, Туркменістану та Іраку через Туреччину до Європи в обхід Росії. Утім, нещодавно турецький прем’єр Ердоган заявив про можливість долучення Москви до цього проекту.


Сторони обговорять також проекти щодо газопроводу «Блакитний потік-2», який в майбутньому має постачати російський газ через Туреччину до Ізраїлю, та нафтогону Самсун-Джейхан.


Суперечлива АЕС


Ітиметься також про будівництво в Туреччині першої атомної електростанції. Відповідне право виборов турецько-російський консорціум. Утім, уявлення двох сторін щодо цього дуже відрізняються, тому проект завис у повітрі. Щоправда, напередодні візиту Путіна російська сторона повідомила, що надіслала Анкарі нові компромісні пропозиції щодо умов будівництва АЕС. Проект неодноразово піддавався жорсткій критиці з боку захисників довкілля, оскільки в Туреччині часто стаються сильні землетруси.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект