НОВИНИ

06.08.2009 | Расмуссен в Афганістані
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Новий генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен одразу в перші дні свого перебування на посаді вирушив до Афганістану. Ця країна має «найвищий пріоритет», наголосив Генсек.


Кілька днів тому, представляючи пріоритети свого головування в Альянсі Андерс Фог Расмуссен назвав Афганістан одним з головним завдань. Як доказ цьому вже на третій день свого перебування на посаді він несподівано вирушив до Кабула. «Афганістан – перша країна, яку я відвідую як новий Генсек НАТО. Ця країна має для мене і для Альянсу високий пріоритет – імовірно, найвищий. НАТО й Афганістан є друзями, і ми спільно боремося з ворогами країни», - підкреслив Расмуссен під час зустрічі з президентом країни Хамідом Карзаєм.


Через два тижні афганці мають обрати нового президента. Утім, не минає й дня, аби десь у країні мирні мешканці не загинули від рук екстремістів. Так само й під час військових операцій НАТО гине цивільне населення. Расмуссен висловив глибокий жаль з цього приводу: «На лихо, цього не можна уникнути під час озброєної боротьби. Але я можу вас запевнити, що наші солдати робитимуть усе, аби якомога менше мирних мешканців ставали жертвами».


«Я готовий піти на прагматичні кроки»


Він висловив переконання, що для проблем Афганістану не існує чисто військового вирішення і натякнув, що за певних обставин готовий також піти на переговори з поміркованими представниками Талібану: «Я готовий піти на прагматичні кроки. Під цим я розумію насамперед безпеку наших військ і, якщо для цього необхідні будуть перемовини з різними групами суспільства, я готовий на це».


 


Цього четверга Расмуссен зустрінеться з головнокомандувачем міжнародних військ в Афганістані Стенлі Маккристалом. Нині війська НАТО в цій країні налічують 65 тисяч солдат.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект