НОВИНИ

06.08.2009 | Ющенко дав "добро" новому послу Росії, але "прийме не відразу
За матеріалами - Української правди

Президент Віктор Ющенко погодився з призначенням Михайла Зурабова послом Росії в Україні і підписав агреман.


Утім, за інформацією джерел газети "Комерсант-Україна", Ющенко не швидко прийме від Зурабова вірчі грамоти – тому новий посол не одразу приступить до своїх обов'язків.


Той факт, що новий посол Російської Федерації незабаром отримає агреман України, тобто згоду на призначення на посаду голови дипмісії, одночасно підтвердили джерела одразу в декількох українських відомствах.


"Видача агремана Михайлу Зурабову відбудеться в найближчий час", - відповіли на запит видання в прес-службі президента.Співрозмовник у МЗС підтвердив згоду України на призначення Зурабова. За словами дипломата, агреман підписаний президентом, і, можливо, вже в четвер, 6 серпня, про це буде оголошено офіційно.


Зурабов чекав рішення від України понад місяць. Кремль визначився з наступником відкликаного з України Віктора Черномирдіна ще наприкінці червня. Тоді ж МЗС РФ направило в Україну відповідний запит. За неписаними дипломатичними правилами відповідь на нього у вигляді агремана Зурабову мала надійти від Києва не пізніше, ніж через 36 днів, притому що зазвичай це займає від одного до двох тижнів.


При цьому, як запевнили у МЗС Росії, жодних претензій до персони Зурабова в Києві ніхто не пред'являв – ні публічно, ні по дипломатичних каналах.


"Затягування з видачею агремана схоже на дрібну помсту незрозуміло за що", - припустив співрозмовник газети в російському дипломатичному відомстві.


Крім отримання агремана, Зурабов має пройти ще одну процедуру: вручити українському президентові вірчі грамоти. Тільки після цього він буде уповноважений представляти в Україні російського президента й вести переговори на різних рівнях.


Джерела в МЗС дали зрозуміти, що тут Зурабова також очікують проблеми.


"Таке враження, що є налаштованість під різними приводами відстрочити день вручення російським послом вірчих грамот президенту. На який час – сказати поки складно. У нас навіть жартують, що він вручить грамоти вже наступному президенту України", - зізнався український дипломат, який курує російський напрямок.


Між тим, за даними видання, в адміністрації президента Росії Дмитра Медведєва стали всерйоз подумувати про те, чи не відкласти приїзд Зурабова до України й направити його суди вже після президентських виборів, призначених на 17 січня 2010 року.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 894. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект