НОВИНИ

05.08.2009 | Угорщина образилась на Словаччину через мовний закон
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Глава МЗС Угорщини Петер Балаш заявив, що його країна звернеться до Ради ООН з прав людини та до Ради Європи із скаргою на словацький закон про мови. Ним передбачено великі грошові штрафи за відмову говорити словацькою. 


Закон, який набуде чинності 1 вересня, передбачає покарання до п’яти тисяч євро за незнання словацької мови. Санкції загрожують тим, хто під час спілкування із словацькими офіційними установами та особами вживатиме мову національної меншини, зокрема угорську.


Не поширюється закон лише на ті місцевості, де угорці становлять більше як двадцять відсотків населення. Будапешт вважає, що словацька влада дискримінує угорську меншину і прагне її асимілювати.


Заклик "натиснути на шовіністичну Братиславу"


У вересні угорська парламентська делегація відвідає Брюссель і наполягатиме, щоб Європейський Союз учинив тиск на "шовіністичну" Братиславу. Міністр культури Словаччини Марк Мад’яріч сказав, що словацькі угорці мають такі само права, як інші нацменшини, але знання державної мови  - це  конституційний обов’язок усіх громадян.


Словацький мовний закон має й інші особливості. Він, наприклад, забороняє вживання тих іноземних слів, для яких у словацькій мові є свої замінники, і вимагає, щоб усі написи у громадських місцях – аж до ресторанного меню – були словацькі.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект