НОВИНИ

09.12.2004 | США і ЄС вітають рішення українського парламенту
Джерело - Українська служба ВВС

Сполучені Штати і Європейський Союз привітали схвалені українським парламентом реформи, що прокладають шлях для переголосування скасованого другого туру президентських виборiв.Американський держсекретар Колін Пауелл заявив, що ухвалені рішення мають забезпечити справді вільне і справедливе голосування.


Верховний Представник ЄС зі спільної зовнішньої політики Хав'єр Солана назвав позитивним той факт, що компромісні реформи підтримала переважна більшість депутатів парламенту - 402.


Лідера української опозиції Віктора Ющенка на виході з парламенту вітав багатотисячний натовп прихильників.


Водночас спікер Державної Думи Росії Борис Гризлов, який був одним із міжнародних посередників на переговорах між сторонами політичної кризи в України, сказав, що лише перемога урядового кандидата Віктора Януковича здатна забезпечити єдність України.


В середу український парламент по багатьох днях протистояння між опозиційними і провладними фракціями проголосував за компромісний пакет рішень, який представники обох сторін назвали перемогою демократії.


Перед голосуванням у Верховній Раді президент Кучма виконав одну з вимог опозиції і прийняв відтавку генерального прокурора Геннадія Васильєва.


Пакет включає кроки, яких вимагала опозиція, щоб обмежити можливості фальсифікацій під час голосування 26-го грудня, але там також передбачено скорочення президентських повноважень, чого домагалася теперішня влада.


Ідеться про зміну державної моделі з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку. Зміни до Конституції наберуть силу з вересня наступного року.


В інтерв'ю Бі-Бі-Сі керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко так відповів на запитання, хто більшою мірою виграв від ухвалення компромісного пакету в парламенті:


"З одного боку, це, безсумнівно, перемога опозиції, оскільки це розблокувало дорогу до президентства Віктора Ющенка. З іншого боку, це перемога Кучми і Медведчука, які добилися переведення революції в еволюцію, добилися тієї реформи Конституції, якої вони хотіли і яка створює олігархам в Україні принаймні шанси серйозно залишитися присутніми у владі після набуття чинності цих змін до Конституції."


Згідно з рішенням парламенту, переголосування другого туру виборів 26 грудня відбуватиметься відповідно до зміненого вчора закону про вибори президента, який суттєво обмежує голосування за відкріпними талонами і голосування вдома.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект