НОВИНИ

04.08.2009 | Євросоюз закликає Грузію та Південну Осетію до холоднокровності
За матеріалами - Korespondent

Європейський Союз у понеділок закликав Грузію і Південну Осетію не збільшувати напруженість в регіоні та забезпечити "необмежений доступ" спостерігачам ЄС з обох сторін кордону. 


"Євросоюз висловлює стурбованість нещодавніми звинуваченнями в перестрілці та іншими інцидентами з обох сторін адміністративної кордону Південної Осетії", - говориться в заяві головуючої в ЄС Швеції.


"Євросоюз закликає всі сторони утриматися від будь-яких заяв та дій, які можуть призвести до посилення напруження в цей особливо непростий час", - підкреслюється в заяві, яку опубліковано від імені всіх 27 держав-членів організації.


Росію в опублікованому документі не згадано.


Заява ЄС з'явилася після того, як Москва і Тбілісі обмінялися взаємними звинуваченнями обстрілу території Південної Осетії та Грузії.


У свою чергу, Держдепартамент США називає інциденти на кордоні Грузії та Південної Осетії локальними і вважає, що розслідувати їх потрібно кожній із сторін окремо.


"Ми не впевнені, що є будь-які свідчення, що підтверджують заяви про те, що відбулася перестрілка через кордон. Ми зв'язалися з обома сторонами (РФ і Грузією) і перевірили механізми, які в подібних випадках використовуються для врегулювання конфліктів на локальному рівні максимально швидко, наскільки це можливо", - сказав офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі на брифінгу в понеділок.


Відповідаючи на запитання про те, як Вашингтон допомагає у вирішенні конфлікту, Кроулі зазначив, що представники держдепартаменту зв'язувалися із владою Грузії та Росії. Напередодні ситуацію в регіоні обговорили заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін і заступник держсекретаря США Вільям Бернс.


"Влада США підтримувала інтенсивні контакти з російськими та грузинськими офіційними особами", - підкреслив Кроулі.


Раніше Франція, яка виступила рік тому посередником у врегулюванні військового конфлікту між Грузією та Росією, закликала всі сторони утриматися від провокацій в регіоні.


3 серпня співробітник міністерства інформації і друку Південної Осетії повідомило про черговий обстріл Південної Осетії з території Грузії.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект