Політика НАТО щодо України з приходом нового Генсека не зміниться. Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив директор з питань зовнішньої політики та оборони Центру європейських реформ Томас Валасек.
За словами Томаса Валасека, новий Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен задоволений нинішнім статус-кво. "Тобто, НАТО залишається відкритим до членства як України, так і Грузії. Але на практиці, оскільки жодна з цих країн не втілила необхідних реформ, і також тому, що обидві країни є політично нестабільними, ніхто у НАТО не очікує швидкого їх входження до альянсу,"- сказав експерт.
На його думку, має минути іще принаймні кілька років до того часу, коли відбудеться зміна ставлення керівництва НАТО до України. І це лише у випадку проведення Києвом необхідних реформ.
Нестабільність і постійні зміни урядів
Практично ж нині, зауважує Валасек, головна увага нового Генсека Альянсу зосереджена на питанні Афганістану та відносин між НАТО та Росією, а України у переліку пріоритетних питань більше немає. "Буде невірним вважати, що альянс повільніше інтегрує Україну через те, що хоче відновити добрі стосунки із Москвою. Ці два питання є відокремленими,"- вважає Томас Валасек.
На думку експерта, усе нині залежить від Києва. "Це все не через Росію, не через Афганістан, або ж через Обаму, це все через нестабільність в Україні, постійні зміни урядів та суперечки між президентом та прем'єр-міністром,"- говорить Томас Валасек. І додає, що всі ці аспекти дуже заважають відстоювати свою позицію тим країнам, які є прибічниками входження України до НАТО.
|