НОВИНИ

04.08.2009 | Політика НАТО щодо України з Расмуссеном не зміниться - європейський експерт
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Політика НАТО щодо України з приходом нового Генсека не зміниться. Таку думку в інтерв'ю "Німецькій хвилі" висловив директор з питань зовнішньої політики та оборони Центру європейських реформ Томас Валасек.


  



 


 

За словами Томаса Валасека, новий Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен  задоволений нинішнім статус-кво. "Тобто, НАТО залишається відкритим до членства як України, так і Грузії. Але на практиці, оскільки жодна з цих країн не втілила необхідних реформ, і також тому, що обидві країни є політично нестабільними, ніхто у НАТО не очікує швидкого їх входження до альянсу,"- сказав експерт.


На його думку, має минути іще принаймні кілька років до того часу, коли відбудеться зміна ставлення керівництва НАТО до України. І це лише у випадку проведення Києвом необхідних реформ.


Нестабільність і постійні зміни урядів


Практично ж нині, зауважує Валасек, головна увага нового Генсека Альянсу зосереджена на питанні Афганістану та відносин між НАТО та Росією, а України у переліку пріоритетних питань більше немає. "Буде невірним вважати, що альянс повільніше інтегрує Україну через те, що хоче відновити добрі стосунки із Москвою. Ці два питання є відокремленими,"- вважає Томас Валасек.


На думку експерта, усе нині залежить від Києва. "Це все не через Росію, не через Афганістан, або ж через Обаму, це все через нестабільність в Україні, постійні зміни урядів та суперечки між президентом та прем'єр-міністром,"- говорить Томас Валасек. І додає, що всі ці аспекти дуже заважають відстоювати свою позицію тим країнам, які є  прибічниками входження України до НАТО.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект