НОВИНИ

03.08.2009 | НАТО на роздоріжжі
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Головне завдання нового Генерального Секретаря Андерса Фога Расмуссена – розроблення нової Стратегії НАТО. На думку аналітиків і представників Альянсу, при цьому слід зробити висновки з війни в Афганістані. 



Прапори країн-учасниць НАТО, Брюссель  

Наступного тижня, як розповів речник Альянсу Джеймс Аппатурай, Расмуссен викладе свої ідеї щодо стратегії альянсу.



Найпрозоріший з усіх Генсеків?


 


 


Андерс Фог Расмуссен
Джеймс Аппатурай сповнений великих очікувань від Генерального Секретаря Расмуссена, адже він пообіцяв зробити організацію прозорішою, ніж коли-небудь в її історії.



За словами прес-секретаря, в пошуку нових орієнтирів нове керівництво хотіло б почути голос громадськості. На інтернет-сайті НАТО планується відкрити форум, і коментарі, які там з’являтимуться, будуть враховані тими, хто ухвалюватиме рішення.



СРСР не стало, а завдання не змінилися



Стара стратегія існує від 1999 року, але під час терактів 11 вересня 2001 року світ став кардинально іншим. НАТО вперше оголосило випадок нападу на одного з союзників. Сьогодні ж Альянс знов перебуває в стані затяжної війни з афганськими талібами, яка не вкладається в межі його засадничих завдань. Адже на початку спільнота між Америкою і Європою хотіла лише одного – разом захищатися від Радянського Союзу.


Військові у Вашингтоні налагоджують телеграфний зв'язок з Москвою, 1963 рік
Якщо казати про загрози для членів самого Альянсу, то поки ніхто не може собі уявити нападу якоїсь держави на Німеччину або Сполучені Штати. Натомість Румунія і Польща почуваються в російському сусідстві і досі невпевнено.



Де буде центр політичного тяжіння?


Щодо врегулювання ситуації в Афганістані, то, як каже новий спецуповноважений США в цій країн Річард Холбрук, від початку війни з талібами дечому НАТО вже навчилося. "Вони зрозуміли, що потрібне єдине командування та чітка ціль, що потрібно співпрацювати з афганським урядом – і не займатися підпалюванням макових полів, а ловити наркобаронів",- пояснив своє бачення дипломат Холбрук.



Загалом потрібні різні стратегії для різних регіонів, і, як зауважує бельгійський експерт з питань НАТО Свен Біскоп, "НАТО більше не є місцем, де європейці з американцями обговорюють питання світової політики".



"Центр політичного тяжіння змінився. Питання лише в тому, чи підхоплять європейці м’яч, який нині перебуває на їхньому полі. Єдиним місцем, де вони можуть ухвалювати рішення, є Європейський Союз. Але є усе ще багато європейських держав, котрі вважають, що світову політику можуть робити самостійно",- наголосив Біскоп.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1584. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект