НОВИНИ

03.08.2009 | Україна і Захід домовилися: гроші на газ дадуть
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Після тривалих переговорів Україна, Єврокомісія та міжнародні фінансові інститути у п’ятницю ввечері домовилися про реформування українського газового сектору і надання Києву фінансової допомоги. 


Небезпека нової газової кризи, ймовірно, усунена. Про це повідомляє агентство dpa, посилаючись на результати переговорів між Україною, ЄС та міжнародними фінансовими інститутами.


Відповідно до досягнутих в п'ятницю домовленостей, міжнародні фінансові інституції готові надати Україні близько 1,7 мільярда доларів кредиту. Київ пообіцяв виконати умови для надання позики і здійснити необхідні реформи, зазначається в заяві Єврокомісії.


 


Як очікується, Європейський інвестиційний банк надасть Києву довгостроковий кредит у 450 мільйонів доларів для модернізації газотранспортної системи. Світовий банк готовий виділити 500 мільйонів доларів для проведення фіскальної та структурної реформ. Європейський банк реконструкції та розвитку готовий надати українському "Нафтогазу" позику у 300 мільйонів доларів для наповнення газосховищ блакитним паливом. Наступного року банк  може виділити ще 450 мільйонів доларів.


Європейці вимагають стабільних поставок взимку


Але ці кредити буде видано лише під гарантію проведення реформ українського газового сектору.


"Домовленість має гарантувати необхідну стабільність, щоб запобігти новій газовій кризі між Україною та Росією",- заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Таким чином, країни-члени ЄС та споживачі мають отримати безпеку постачань, на яку вони розраховують, додав він.



Протягом п’ятниці Єврокомісія, Європейський банк реконструкції і розвитку та Світовий банк продовжували дискутувати щодо конкретних положень угоди.  Заявлялося, що остаточну домовленість буде оприлюднено у понеділок, а не в п’ятницю, як обіцяли раніше.


 


Щоб сплатити за російський газ та модернізувати газосховища, Україна звернулася до міжнародних фінансових інститутів  з проханням про 4,2 мільярди доларів допомоги. ЄБРР та інші учасники переговорів вимагали від Києва у відповідь здійснення реформ.


Щодо названої українськими урядовцями суми в західної сторони теж були сумніви. 


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4966. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект