НОВИНИ

03.08.2009 | Новий генсек НАТО вимагає реформ
За матеріалами - Української правди, Радіо "Німецька хвиля"

Новий Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен розкритикував боєздатність сил Альянсу.


"Якщо ми хочемо зберегти обороноздатність у майбутньому, необхідно реформувати військові сили, підвищуючи їх оперативність і бойову готовність", - заявив Расмуссен в інтерв'ю німецькій телекомпанії ZDF.


 
Особливій критиці глава Альянсу, який офіційно вступив на посаду 1 серпня, піддав створені кілька років тому сили швидкого реагування НАТО.


Расмуссен визнав, що Альянсу поки що не вдалося виконати поставлене перед собою завдання. Спочатку сили швидкого реагування планувалося укомплектувати 25 тисячами солдатів, однак зараз в них налічується не більше 10 тисяч.


Крім того, новий Генсек зазначив, що НАТО змінює стратегію в Афганістані.


На його думку, у Альянсу немає альтернативи розширенню військових дій проти Талібану. Тільки після їх закінчення можна буде сконцентруватися на допомозі по відновленню і створенню нової цивільної інфраструктури в країні, вважає глава НАТО.


В інтерв'ю датської газеті Politiken Расмуссен висловився за переговори з окремими помірними групами у лавах радикального ісламського руху Талібан.


На його думку, це могло б послужити примиренню всередині афганського суспільства. При цьому глава Альянсу зазначив, що НАТО не буде домовлятися з так званим "жорстким ядром" Талібану, яке поважає виключно військову силу.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1324. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект