НОВИНИ

03.08.2009 | Тбілісі звинувачує Росію у зміні кордону
Джерело - Українська служба ВВС

Росія і Грузія обмінялися черговими різкими заявами з наближенням річниці короткої війни між двома країнами.Влада в Тбілісі звинуватила Москву в спробах захопити більше грузинської території.


Міністерство закордонних справ Грузії в неділю заявило, що російські вояки на кордоні з Південною Осетією пересунули прикордонні стовпи вглиб грузинської території.


У заяві грузинського зовнішньополітичного відомства сказано, що російські вояки увійшли до селища Квеші Горійського району і "з метою перенесення так званого кордону Південної Осетії позначили територію села стовпами".


МЗС Грузії називає ці дій "спробою російських окупантів потрапити вглиб грузинської території" і закликає світову спільноту пильно стежити за розвитком ситуації.


Тбілісі висловлює побоювання, що напередодні "річниці агресії Росії проти Грузії російська сторона і підконтрольний їй режим (Південна Осетія) свідомо загострюють ситуацію і поводяться провокаційно".


МЗС Росії ще не оприлюднив реакції на цю заяву Грузії.


Днем раніше Москва звинуватила Грузію в мінометному обстрілі Південної Осетії і пригрозила відповісти на вогонь.


7 серпня минає рівно рік від часу, як Грузія почала збройну операцію проти самопроголошеної республіки Південна Осетія. Це викликало збройний конфлікт з Росією, який тривав 5 днів і внаслідок якого частина грузинської території потрапила під російський контроль.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1188. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект