НОВИНИ

08.12.2004 | США й Росія зійшлися на суверенності України
Джерело - Українська правда

США не мають наміру розширювати свій вплив в Україні. Українці заслуговують чесних виборів, і вони не повинні обирати між Сходом і Заходом. Про це заявив у Софії журналістам держсекретар США Колын Пауелл, повідомляє агентство Рейтер.


"Ми не змагаємося й не боремося за ці території. Ми не примушуємо їх обирати між Сходом і Заходом", - сказав він. Пауелл відзначив, що США просто за розвиток демократії в Україні, у Грузії, а також у державах Центральної Азії - на всіх тих територіях, які Росія вважає зоною свого впливу.


"Це не питання (сфер) впливу, це питання надання країні права вибору: вибору способу управління, вибору друзів", - указав держсекретар США.


"Народ України хоче демократії заради свободи", - сказав Пауелл. Хвиля протестів в Україні означає бажання українців домогтися вільних, чесних і відкритих виборів, зазначив він.


"Українці виробили метод, як цього домогтися, і я сьогодні сподіваюся, що все буде зібрано воєдино, і український парламент вживатиме прогресивних заходів", - сказав держсекретар.


"Те, що ми бачили - це не чиєсь втручання в демократію, напроти. Те, що ми бачили в останні тижні - це міжнародне співробітництво, що об’єднується для підтримки демократії", - сказав Пауелл у своїй заяві, зробленій на засіданні Ради Міністрів ОБСЄ.


"От, що я бачив по телевізору в останні кілька місяців: люди виходять на вулиці в Києві й інших містах в Україні, говорячи: "Ми хочемо вільних, справедливих і відкритих виборів", - сказав Держсекретар США.


У той же час міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що ствердження деяких ЗМІ про те, що Росія заперечувала проти включення в текст документів ОБСЄ положень про необхідність поважати суверенітет України не відповідає дійсності.


Навпаки "Росія запропонувала текст, що говорив про необхідність уникати насильства в ході нинішньої ситуації в Україні, уникати залякування з боку деяких учасників політичних процесів у цій країні", відзначив міністр.


"Російська сторона говорила про необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність, уникати втручання у внутрішні справи й поважати право українського народу самому вирішувати свої проблеми на основі Конституції й законів", - сказав Лавров.


Якби наші партнери напередодні підтримали цей текст, тоді він був би прийнятий сьогодні консенсусом на засіданні ОБСЄ, відзначив глава МЗС РФ.


На жаль, констатував міністр, на переговорах були розпочаті спроби включити в цей текст додаткові формулювання, які по суті, означали втручання в переговірний процес, що зараз іде в Україні між представниками зацікавлених сторін.


"Спроби вирішити результат цих контактів нам не були прийнятні. Я переконаний, вони не відповідають інтересам цього процесу", - заявив міністр.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект