НОВИНИ

30.06.2009 | Європа допоможе Тимошенко з грошима, але за газ для себе (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Низка європейських видань повідомляє, що українська політична коаліція в парламенті близька до колапсу. Також оглядачі прогнозують, що ЄС, імовірно, піде на пряму купівлю російського газу на російсько-українському кордоні для закачування його в українські газосховища, але цей газ відтак буде вже європейським. Газети також інформують про намагання Президента Віктора Ющенка реанімувати свою політичну силу – партію «Наша Україна».


 



Британська «Дейлі Телеграф» пише, що «владна коаліція в Україні близька до колапсу». Про це, на думку газети, свідчить заклик президентської партії «Наша Україна» в суботу на своєму з’їзді в Києві до своїх депутатів залишити коаліцію з БЮТ та Блоком Литвина. «Дейлі Телеграф» цитує рішення суботнього з’їзду «Нашої України», де йдеться про вимогу до своїх депутатів не підтримувати «популістську і непрофесійну політику нинішнього прем’єра Юлії Тимошенко». Британське видання цитує депутата «Нашої України» Ксенію Ляпіну, яка передбачає «крах коаліції з партією Тимошенко цього тижня».


Низка європейських газет прогнозує, як закінчиться в понеділок «газова кризова зустріч у Брюсселі» за участі ЄС, Росії, України, експертів МВФ і Світового банку та інших зацікавлених міжнародних організацій. Німецька «Ді Вельт» прогнозує складний перебіг цих переговорів і цитує одного з дипломатів ЄС, який сумнівається в необхідності надавати фінансову допомогу Україні для оплати Росії постачання її газу для українських газосховищ і для транспортування його до ЄС. «Ми ніколи не отримаємо повернення цих грошей», – каже європейський дипломат газеті «Ді Вельт». Це видання також інформує, що український уряд змушений буде з 1 жовтня 2009 року на вимогу міжнародних фінансових інституцій підняти на 60 відсотків ціну на газ для населення.


Російська «Нєзавісімая Газета» інформує з посиланням на свої джерела у Брюсселі, що в понеділок на газовій нараді Єврокомісія визначить, скільки газу і за якою ціною необхідно буде закачати в українські газосховища для спокійної зими. Газета також відзначає, що в кінці минулого тижня голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу вперше «припустив можливість участі ЄС в оплаті газу для українських газосховищ». Неназваний чиновник, наближений до Юлії Тимошенко, сказав російському виданню, що «ЄС розглядає можливість фінансувати купівлю газу для українських газосховищ, але висуває вимогу: запаси повинні належати не Україні чи Росії, а ЄС». Це можливо лише в разі, коли російська сторона погодиться продавати свій газ європейським споживачам на кордоні з Україною. Джерело також відзначило «Нєзавісімій Ґазеті», що в цьому питанні, як і в інших, можливі взаємні поступки ЄС та Росії на цих консультаціях у Брюсселі в понеділок. Також ідеться про провал минулого тижня переговорів між «Газпромом» і «Нафтогазом» щодо можливого перегляду деяких умов січневих газових контрактів двох компаній. Ішлося про вимоги Києва щодо перегляду санкцій за недобір газу, транзитних зобов’язань і так званої «більшої симетричності цих контрактів» щодо зобов’язань сторін. Українська сторона звинуватила Москву у намаганні «врятувати свою галузь за рахунок України».


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5385. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект