НОВИНИ

30.06.2009 | Чекати опитмістичного від Європи Україні не варто?
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Європі потрібен час, аби з’ясувати, скільки грошей насправді потребує Україна для забезпечення безперебійного газопостачання, вважає незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.


4,2 млрд. доларів технічної допомоги для переоплати російського газу аналітики з Євросоюзу вважають завищеною, тому, прогнозує Нарбут, матимуть місце нові міжнародні консультації.


Утім, очікувати від них чогось оптимістичного Україні не варто, вважає експерт, передає "Німецька хвиля".


"Нині Євросоюз стоїть на роздоріжжі, бо треба ухвалювати якесь рішення. Адже, з одного боку, (голова Єврокомісії) Баррозу взяв на себе відповідальність, а з іншого – допомагати "Газпрому" через "Нафтогаз" вирішувати свої фінансові проблеми для Євросоюзу є також малопривабливим", - каже Нарбут.


Експерт припускає, що якусь символічну допомогу українська сторона таки отримає від ЄС та міжнародних фінансових інституцій.


На його думку, в третьому транші МВФ буде висунута додаткова вимога, аби ці гроші частково були направлені на обслуговування операцій з імпорту російського газу.


"Таке рішення ми можемо очікувати, але воно скоріш за все не буде швидким. Чи забезпечить це рішення в повній мірі всі кошти, які шукає прем’єр Тимошенко? Думаю, що ні. Вона просто хоче покрити всі потреби "Нафтогазу" наперед до кінця президентських перегонів", - вважає експерт.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект