НОВИНИ

24.06.2009 | Богатирьова закріпила свою "Київську ініціативу" з Варшавою та Мінськом
За матеріалами - Української правди

Трикутник "Київ-Варшава-Мінськ" має реальний потенціал стати центром тяжіння в регіональному масштабі.


Таку думку висловила Секретар РНБО Раїса Богатирьова в ході переговорів з Держсекретарем Ради безпеки Білорусі Юрієм Жадобіним, керівником Бюро нацбезпеки Польщі Александром Щигло та надзвичайними і повноважними послами трьох країн.


"Перша зустріч у тристоронньому форматі Україна-Білорусь-Польща між керівниками відомств, відповідальних за координацію у сфері нацбезпеки держав, пройшла в дусі повного взаєморозуміння та конструктивізму і закріпила за собою визначення "Київська ініціатива", - зазначає прес-служба РНБО.


 


У ході зустрічі Богатирьова запропонувала задля ефективного використання економічних складових "Східного партнерства" запровадити спеціальну програму дій, спрямовану на поетапне забезпечення основних показників економічної безпеки.


Вона акцентувала увагу співрозмовників на необхідності сприяння у реалізації транзитно-транспортного потенціалу, здійсненні інфраструктурних проектів, розбудові прикордонної інфраструктури.


"При цьому ми чітко усвідомлюємо, що "Східне партнерство" не є інвестиційним проектом. Воно може сприяти створенню умов для отримання дешевих кредитів та обмежених обсягів фінансової допомоги, але його основною метою є, передусім, більш ефективна підтримка в організації відповідної роботи країн-партнерів", - зазначила секретар РНБО.


У ході зустрічі сторони також розглянули питання тристороннього співробітництва в сфері енергетики.


Зокрема, Богатирьова наголосила, що "з огляду на постійно зростаючі потреби країн регіону у електроенергії, маємо перспективи у співпраці з експорту української електроенергії до Польщі та Білорусі, транзиту української електроенергії територією Польщі і Білорусі до третіх країн".


Всі учасники зустрічі погодились з важливістю питань енергетичної безпеки, оскільки геополітичне становище України, Білорусі та Польщі дозволяє державам бути активними гравцями у питаннях, пов’язаних з транзитом енергоносіїв з Росії, Чорноморсько-Каспійського регіону та Центральної Азії на європейські ринки.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7842. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект