НОВИНИ

23.06.2009 | Швеція під час головування в ЄС боротиметься з глобальною кризою
За матеріалами - Європейського простору

Протидія кризі буде головним завданням європейської політики на наступні півроку. Про це повідомив Карл Більдт - міністр закордонних справ Швеції, яка з 1-го липня перебере на себе головування в ЄС.


sweden 


На думку шведського міністра закордонних справ, для ЄС немає жодних підстав надавати Україні фінансову допомогу обсягом у 4 мільярди доларів, щоб Київ зміг розрахуватися з Москвою за газ. «Я не впевнений, що в нас були б гроші для цього», сказав Більдт і додав: «Це двостороння суперечка. Також існує велика різниця між літом і зимою», - цитує слова міністра агентство dpa.


Водночас Карл Більдт висловив сподівання, що угоду про вільну торгівлю між ЄС і Україною буде укладено ще цієї осені.


Головну ж увагу під час шведського головування в Європейському союзі буде приділено боротьбі з наслідками світової економічної кризи. Керівник шведського зовнішньополітичного відомства наголосив на масштабах нинішньої кризи в усьому світі і відзначив, що через це сьогодні близько двадцяти країн залежать від допомоги Міжнародного валютного фонду, і ще стільки ж держав наближаються до подібного стану.


Серед головних завдань на наступні півроку Швеція бачить і питання захисту клімату. Зокрема, йдеться про узгодження спільної позиції Європейського союзу ще до кліматичної конференції, яка відбудеться у грудні в Копенгагені. Більдт також висловив сподівання на те, що плани Ісландії приєднатися до ЄС будуть дуже швидко втілені в життя.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5509. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект