НОВИНИ

23.06.2009 | Тегеран обирає шлях конфронтації
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Ми різко засуджуємо смертельні випадки в Ірані», - заявив у Брюсселі від імені Європейського союзу Карл Більдт - міністр закордонних справ Швеції, яка з першого липня перебирає головування в ЄС. Шведський дипломат виступив із вимогою «зняти усі сумніви щодо законності обрання Ахмадінеджада».Перерахувати голоси, у свою чергу, напередодні закликала канцлер Німеччини Анґела Меркель. «Гадаю, сумніви щодо результату виборів найкраще можна було би зняти, перерахувавши голоси. Це має відбутися прозоро, можливо, навіть за участі міжнародних спостерігачів. Таким чином вдалося би відновити довіру. Я вважаю, це було би найкращим і найпростішим засобом, аби прояснити ситуацію», - заявила Меркель у Берліні.


Французький президент Ніколя Саркозі закликав негайно припинити насильство проти мирних демонстрантів і назвав дії іранського керівництва  " непростимими".Погрози Тегерана
 У відповідь на гостру критику офіційний Тегеран погрожує вислати європейських дипломатів з країни. Міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі у понеділок проводить відповідні консультації із представниками парламенту. Іранське керівництво розцінює будь-які коментарі іноземних політиків щодо президентських виборів як «втручання у внутрішні справи Ірану».


Загострення відносин Тегерана із європейськими країнами ставить під загрозу процес врегулювання конфлікту навколо ядерної програми Ірану. Спікер іранського парламенту закликав вислати з країни послів Великобританії, Німеччини та Франції – держав, які від імені Євросоюзу вели переговори щодо ядерної програми.


Натомість міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що «не здивований роздратуванням іранського керівництва жорсткими заявами ЄС» і навіть вбачає у них позитив. «Якщо наших послів викликають до іранського МЗС, це означає, що у Тегерані почули наші заклики», - сказав шведський міністр.


Глави держав і урядів ЄС у п’ятницю закликали Тегеран провести розслідування щодо можливих маніпуляцій під час президентських виборів.Три мільйони зайвих бюлетенівТим часом Рада стражів ісламської революції – ключовий орган влади Ірану – визнав, що під час голосування були масові порушення. У 50 виборчих округах було використано більше бюлетенів, ніж було зареєстровано виборців. Як заявив в ефірі національного телебачення речник Ради Аббас Алі, йдеться про три мільйони бюлетенів.
Зелений - колір іранської опозиції. Зелений - колір іранської опозиції.


«Утім, цей факт не мав вирішального впливу на результати голосування», - переконаний Алі. Перерахунок голосів, який проводився на доручення Ради, був вибірковим і стосувався лише кожної десятої виборчої дільниці.Загроза ескалаціїЛідер іранської опозиції Мір Хуссейн Мусаві застеріг своїх прибічників від розправи, яку влада може вчинити над мирними демонстрантами. Мусаві у своїй заяві наголосив, що «не хоче, щоб через нього будь-хто піддавав себе смертельній небезпеці». Замість демонстрацій лідер опозиції закликав своїх прибічників у понеділок увечері на знак протесту проти насильства увімкнути фари своїх автомобілів.


Дотепер від рук іранських військових і поліції на вулицях Тегерану загинули, щонайменше, 17 людей. Майже півтисячі прибічників опозиції перебувають в ув’язненні.


 

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2503. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект