НОВИНИ

23.06.2009 | Угорщина виходить з рецесії, але потерпає від політичних негараздів (огляд преси)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

В угорській пресі не бракує публікацій щодо різноманітних проявів економіки й політики в різних аспектах щоденного життя угорців.


Консервативний часопис «Мадяр немзет» («Угорська нація») нагадує, що вже цього вівторка Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про переказ Угорщині чергового грошового траншу на суму в 1,3 мільярда євро.


Всього Угорщина має отримати до 20 мільярдів євро позики на пом’якшення наслідків фінансової кризи. Черговий транш надають у випадку, коли макроекономічні показники країни-позичальниці відповідають очікуванням кредитора. На думку «Мадяр немзет», ці дані доволі оптимістичні, адже за першу чверть поточного року Угорщина зменшила зростання бюджетного дефіциту, послабила внутрішній державний борг та інфляцію і поповнила валютні резерви. Однак у Вашингтоні експерти МВФ прогнозують Угорщині зменшення ВВП на 6,7 відсотка до кінця поточного року і, відповідно, перевищення видатків держави над доходами майже на 4 відсотки. «Мадяр немзет» не виключає, що у зв’язку з цим МВФ може висунути угорському уряду нові жорсткі вимоги, втілення яких могло б призвести до зменшення фінансових витрат.


Інша газета «Мадяр гірлап» («Угорський вісник») продовжує цю тему, стверджуючи, що вже найближчим часом Угорщина потребуватиме на здійснення економічних реформ додаткових 10-15 мільярдів доларів іноземних позик. Часопис посилається на думку американського економічного аналітика Ніла Шірінга (Neil Shearing). Він, зокрема, вважає, що жорсткі заходи економії угорського прем’єра Гордона Байнаї, ймовірно, не зможуть запобігти новим позикам від МВФ для Угорщини. Шірінґ відніс Угорщину до країн із глибокою економічною рецесією, де ще й панують значні політичні негаразди. Проблема в тому, зазначає економіст, що зменшення перевидатків уряду не веде автоматично до послаблення економічної рецесії.


Угорщина змінює закордонні паспорти


Із 28 червня Угорщина здійснюватиме обмін закордонних паспортів громадянам з урахуванням нових вимог Євросоюзу, повідомляє видання «Непсабадшаг». Новий документ міститиме так звані біометричні характеристики особи, або ж відбитки пальців. «Непсабадшаг» не без іронії додає, що новий паспорт обійдеться дорослому угорцеві на 25 відсотків дорожче, ніж попередній, а особам, молодшим за 18 років і старшим за 60 він обійдеться на 66 відсотків дорожче, ніж раніше. Газета звертає увагу на додаткові труднощі для тих співвітчизників, які перебувають на заробітках, адже угорські консульства можуть видати закордонний паспорт із терміном дії всього на 1 рік, оскільки ці представництва технічно не спроможні знімати відбитки пальців. З огляду на те, що кількість угорських консульств у зв’язку з економічною кризою скоротиться до ста, перспективи отримання нових закордонних паспортів будуть вельми невеселими, робить висновок «Непсабадшаг».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект