НОВИНИ

23.06.2009 | Італійський референдум визнано недійсним через низьку явку
Джерело - УКРІНФОРМ

Референдуми 21-22 червня щодо закону про вибори в Італії визнано недійсними. Причиною цього є те, що не було досягнуто передбаченого законом кворуму.Як показують перші підсумкові результати, кворуму не було досягнуто для жодного з трьох винесених на розсуд виборців питань.


Згідно з італійським законодавством, дійсним вважається референдум, в якому взяли участь 50 відсотків плюс один виборець.


"Результат цього референдуму був, на жаль, передбачуваним", - зазначив спікер нижньої палати Парламенту Джанфранко Фіні. На його думку, однією з головних причин такої поведінки є втомленість італійсців від політичних суперечок.


На референдум було винесено пропозицію щодо відміни можливості для політичних партій створювати виборчий блок, який в разі досягнення кращого результату на виборах додатково отримує ще і так звану "премію більшості". У цьому випадку коаліція, що перемогла, мала б абсолютну більшість в обох палатах національного парламенту.


Італійці також мали висловитись за скасування такого положення під час виборів до Палати депутатів та до Сенату Республіки, а також щодо відміни можливості для політиків висувати свою кандидатуру відразу в декількох виборчих округах, а потім поступатися завойованим місцем у деяких із них необраним кандидатам зі свого списку.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект