НОВИНИ

23.06.2009 | Укладення угоди з Україною про зону вільної торгівлі до кінця року є амбітною і реалістичною метою - глава МЗС Швеції Карл Більдт
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Завершення переговорів з Україною щодо створення зони вільної торгівлі до кінця року є амбітним, але реалістичним завданням. Про це вчора у Брюсселі заявив Карл Більдт (Carl Bildt) - міністр закордонних справ Швеції, яка з 1 липня прийме на себе головування в Євросоюзі.


Під час прес-конференції, присвяченої перспективам Шведського головування, Карл Більдт серед зовнішньополітичних пріоритетів назвав подальший розвиток програми "Східного партнерства", з яким "пов'язують свої сподівання близько 80 млн людей", а також укладення з Україною Угоди про асоціацію, включаючи ЗВТ. За словами шведського урядовця, успіх цієї роботи матиме "велике значення для майбутнього".


Відповідаючи на запитання журналістів, чи вірить він у можливість завершити переговори з Україною щодо ЗВТ вже до кінця року, Карл Більдт зауважив, що "все є можливим".


"Я особисто багато на що сподіваюся. Але це - амбітний проект. Я не думаю, що це повністю нереалістично, хоча й вимогливо. Минулого тижня міністри закордонних справ ФРН та Польщі - Штайнмайєр та Сікорський - були в Києві і мали переговори з Прем'єр-міністром Тимошенко. Вона висловила досить великі сподівання, що це буде можливим, з її точки зору - завершити переговори до кінця року. Це - дуже амбітна мета. Ми зі свого боку, і Єврокомісія, безумовно, робитимемо для цього все, що можливо," - зазначив міністр закордонних справ Швеції.


Він сказав також, що досягнення успіху в цьому процесі могло б надіслати дуже потужний сигнал, негайний, в умовах фінансової турбулентності, і довгостроковий, який би сприяв продовженню в Україні економічних перетворень та структурних реформ.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект