НОВИНИ

22.06.2009 | У Італії вчора почався референдум щодо зміни виборчої системи
Джерело - УКРІНФОРМ

Виборчі дільниці для проведення всенародного референдуму з реформи виборчої системи відкрилися о 8.00 в неділю по всій Італії.


Голосування, в якому мають право взяти участь майже 50 мільйонів чоловік, завершиться на Апеннінах о 15.00 в понеділок. Паралельно зі всенародним референдумом у ряді регіонів Італії проходит другий тур часткових адміністративних виборів.


Референдум проводиться відповідно до Конституції Італії, яка передбачає можливість повної або часткової відміни закону, якщо цього вимагатимуть 500 тисяч виборців або ради п'яти італійських областей. Цього разу за відміну трьох положень діючого виборчого закону висловилися півмільйона італійців.


Перш за все, на референдум винесено пропозицію щодо відміни можливості для політичних партій створювати виборчий блок, який в разі досягнення кращого результату на виборах додатково отримує ще і так звану "премію більшості". Коаліція, що в результаті перемогла, набуває абсолютної більшості в палатах національного парламенту.


Італійці окремо голосуватимуть за відміну такого положення під час виборів до Палати депутатів (фіолетовий бюлетень) та до Сенату Республіки (бежевий бюлетень).


Крім того, на референдум винесено пропозицію щодо відміни можливості для політиків висувати свою кандидатуру відразу в декількох виборчих округах, а потім поступатися завойованим місцем у деяких із них необраним кандидатам зі свого списку (зелений бюлетень).


Якщо запропоновані зміни до виборчого закону будуть схвалені, то це призведе до ситуації, у якій провідна партія Італії фактично отримає монополію на владу. Саме така партія, а вже не передвиборча коаліція, що набрала найбільшу кількість голосів, отримає "премію більшості".


Природно, такий хід подій влаштовує лише дві найбільші політичні сили Італії - наразі при владі партію "Народ Свободи" та провідну опозиційну Демократичну партію. Зате невеликі політичні партії при такій виборчій системі багато що втратять, і тому активно закликали своїх прибічників не брати участі в голосуванні.


Референдум вважатиметься таким, що відбувся, лише якщо в голосуванні візьмуть участь більшість громадян, що мають на це право. Зміни до виборчого закону будуть прийняті, якщо за них, у свою чергу, проголосують більшість учасників референдуму.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект