НОВИНИ

22.06.2009 | США обіцяють Україні підтримку у газових переговорах
За матеріалами - Української правди

США готові сприяти Україні у переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську газотранспортну систему.


Про це заявили представники американської делегації на чолі зі спеціальним посланником з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річардом Морнінгстаром під час зустрічі з уповноваженим президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богданом Соколовським.


Зустріч відбулася за ініціативою американської сторони, повідомляє прес-служба президента.


Співрозмовники обговорили низку питань двостороннього і багатостороннього співробітництва в контексті гарантування національної та міжнародної енергетичної безпеки. Головна увага була приділена обговоренню актуальної ситуації з поставками і транзитом російського природного газу.


На прохання Морнінгстара Соколовський ознайомив американську делегацію з конкретними заходами, які вживав і вживає президент Віктор Ющенко для врегулювання проблем, "що виникають через незбалансовані взаємовідносини на українському газовому ринку і складні газові контракти від 19 січня 2009 року".


Було відзначено доцільність залучення додаткових коштів для оплати обсягів газу, необхідних для закачування в українські підземні сховища газу з метою забезпечення поставок і транзиту на найближчий і наступні осінньо-зимові періоди.


Американська сторона позитивно оцінила дії президента України. Водночас представники американської делегації зазначили необхідність реформування українського газового сектору, висловивши готовність сприяти українській стороні в переговорному процесі з урегулювання проблемних питань поставок газу в українську ГТС.


Спеціальний посланник Морнінгстар наголосив на необхідності консолідації позицій і зусиль у цьому питанні всіх гілок української влади і господарюючих суб'єктів.


Сторони також попередньо домовились найближчим часом обговорити питання співпраці в реалізації проекту Євро-Азійського нафтотранспортного коридору на базі нафтопроводу "Одеса-Броди".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект