На вулицях іранської столиці, Тегерана, розгорнуто чимало ополченців з проурядових воєнізованих формувань - днем по тому, як в наслідок сутичок, за даними державних ЗМІ, загинуло десятеро осіб.
Кореспондент BBC, який проїхав центром міста, повідомляє, що криза наразі далека від завершення у той час, як ані уряд, ані опозиція не виявляють готовності до поступок.
У новому зверненні провідник опозиції Мір Хосейн Мусаві наголосив на праві людей проводити демонстрації проти того, що він назвав брехнею і шахрайством, що привели до переобрання президента Махмуда Ахмадінеджада.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала іранську владу утриматися від застосування сили проти демонстрантів:
"Права людини і громадянські права неможливо відокремити одне від одного. Саме тому ми, німці, підтримуємо мирних демонстрантів в Ірані, які прагнуть скористатися власним правом на свободу висловлювань і свободу зібрань. Саме тому я закликаю іранських провідників дозволити проведення мирних демонстрацій, зняти обмеження з роботи преси, утриматися від застосування сили і звільнити арештованих членів опозиції."
Спікер іранського парламенту Алі Ларіджані застеріг Захід від втручання у внутрішні справи його країни:
"Вони вважають, що отримали можливість для втручання у суто родинні справи іранського народу. Ми, іранці, добре усвідомлюємо те, як нам слід залагоджувати наші власні розбіжності. А відтак не маємо потреби у ваших опортуністичних та імперських жестах."
Тим часом іранські власті вдалися до нових кроків проти іноземної преси.
За даним американського журналу Ньюсвік, його кореспондент - канадського журналіст Мазіар Бахарі - утримується без жодних на те звинувачень.
Іранські власті оголосили також про вислання з країни кореспондента ВВС Джона Лейна.
|