НОВИНИ

19.06.2009 | Лідери ЄС хочуть залишити Баррозу
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Лідери глав держав та урядів 27 країн-членів ЄС одностайно висловлюють підтримку кандидатурі чинного голови Єврокомісії, португальця Жозе Мануеля Баррозу для переобрання його на другий термін.


Про це повідомив прем’єр-міністр головуючої нині в ЄС Чехії Ян Фішер на прес-конференції в ніч на п’ятницю по завершенню першого дня літнього саміту ЄС, передає "Німецька хвиля".


"Я дуже радий, що Баррозу отримав широку, одностайну підтримку серед глав держав та урядів ЄС. Вони чітко підтримують його кандидатуру як майбутнього голови Європейської комісії", - наголосив Фішер.


Тепер кандидатуру Баррозу має затвердити Європарламент. Утім, чи підтримає його більшість євродепутатів і як швидко відбудеться голосування, поки що під питанням.


 


Голова Європарламенту Ганс-Ґерт Петтерінг зазначив, що спершу про це мають домовитися лідери фракцій.


"Ми зустрінемося 9 липня з лідерами політичних груп і тоді вирішимо, чи стоятиме питання виборів голови Єврокомісії на порядку денному вже на липневій сесії", - зазначив Петтерінг.


Європейські "зелені" та соціал-демократи критикують Баррозу, вважаючи, що він не має необхідної стійкості і є "помилковою людиною на помилковому місці" в час кризи.


Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала європарламентарів до якнайшвидшого ухвалення рішення: "Європа повинна бути дієздатною, тому з цим питанням не можна тягти місяцями. Ми виступаємо за те, щоб Європарламент вже в липні ухвалив це кадрове рішення".


Між тим, у ході робочої вечері в рамках саміту лідери Євросоюзу досягли принципової домовленості щодо посилення контролю над фінансовими ринками ЄС. З цією метою має бути створена спеціальна наднаціональна рада, яка наглядатиме за фінансовими ринками з метою запобігання кризам.


Очікується, що офіційної домовленості буде досягнуто в п’ятницю після того, як лідери ЄС проведуть консультації зі своїми експертами та урядами.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6678. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект