НОВИНИ

19.06.2009 | Перед самітом ЄС Жозе Мануель Баррозу підтвердив згоду працювати на посаді Президента Єврокомісії наступні п'ять років
Джерело - УКРІНФОРМ

Перед початком самміту ЄС, що розпочався вчора в Брюсселі, Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу підтвердив згоду працювати на своїй нинішній посаді наступні п'ять років. Цю згоду він висловив у листі, який направив усім главам держав та урядів ЄС.У цьому листі, зокрема, Президент Єврокомісії виклав власне бачення головних напрямків європейської політики на наступні п'ять років. "Я дуже пишаюся тим, що Голова Ради ЄС Ян Фішер запитав мене, чи можу я надати своє ім'я як кандидата для повторного мандату. З огляду на консультації, які він здійснив з колегами по Раді ЄС і по Європейському парламенту, я хотів би підтвердити свою згоду на цей запит. Я також хотів би підтвердити, що у випадку, коли я буду затверджений Радою ЄС та підтриманий Європейським парламентом, я прийму на себе цей мандат для того, щоб виконати амбітне політичне бачення Європи, яке є необхідним на наступні п'ять років", - наголосив у листі Президент Єврокомісії.


Серед головних напрямків майбутньої європейської політики Жозе Мануель Баррозу визначив продовження реалізації європейського проекту на принципах взаємної відповідальності та солідарності в розбудові соціально орієнтованої ринкової економіки. Зокрема, Європейський Союз має повною мірою використати можливості внутрішнього ринку та спільної європейської валюти, розвинути власну промислову базу, сферу послуг, розвинути сектор сільського господарства, збільшити кількість робочих місць для європейців. Ця робота передбачатиме також інвестиції в модернізацію існуючої інфраструктури, в дослідження, розвиток та інновації, а також підвищення освітнього рівня європейців. Відповідно до Лісабонської стратегії розвитку Європа впевнено крокує до радикальної трансформації у суспільство, основане на знаннях.


Ж.-М.Баррозу підкреслив, що Європа має продовжувати зусилля щодо виходу з поточної економічної та фінансової кризи та використати цю нагоду для розвитку економічної і соціальної солідарності та фіскальної відповідальності.


Ще одним важливим напрямком майбутньої європейської політики буде боротьба з кліматичними змінами та розвиток енергетичної безпеки Євросоюзу. У цьому сенсі Європа має посісти провідну роль у розвитку енергетичних технологій. При цьому, Європа має відмовитися від усіх форм економічного протекціонізму і просувати економічні європейські проекти та інтереси по всьому світу.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3240. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект