НОВИНИ

19.06.2009 | Газова координаційна група ЄС обговорила заходи для гарантування стабільного постачання газу європейським споживачам
Джерело - УКРІНФОРМ

Газова кординаційна група, засіданя якої відбулося у Брюсселі під головуванням Європейської Комісії, обговорила шляхи забезпечення надійного постачання газу європейським споживачам. Під час засіданя, яке було скликано у відповідь на зростаюче занепокоєння у зв'язку із можливістю нового перериваня у постачанні російського газу територією України, представники Нафтогазу і Газпрому виклали баченя щодо власної ролі і перспектив у постачанні та транзиті газу на європейський ринок у зимовий період. На підставі цієї інформації, як йдеться в офіційному повідомленні Єврокомісії, Газова координаційна група ЄС оцінила існуючі ризики та обговорила короткотермінові та середньострокові заходи для гарантування стабільного постачання газу європейським споживачам.


 Єврокомісія закликала обидві сторони - Газпром і Нафтогаз, досягти стабільної та довготермінової організації безпечного транзиту (газу) до ЄС. Єврокомісія зробила окремий наголос на тому, що всі сторони мають виконувати власні правові та контрактні зобов'язання стосовно такого транзиту до ЄС.


Можливість нового скорочення постачання газу у літній період потребує глибокого розслідування щодо його ефекту наступної зими, оскільки це може вразити готовність постачальників в ЄС забезпечувати власних споживачів. Країни-члени, національні регуляторні органи та європейські організації, які представляють газову промисловість та споживачів, зробили власну оцінку можливого ефекту цих подій на ситуацію, в якій вони знаходяться.


Учасники засідання доручили Єврокомісії провести більш деталізоване дослідженя щодо готовності владних структур та пов'язаних із природним газом підприємств до можливого розвитку подій. Висновки такого розслідуваня Єврокомісія має підготувати до наступної зустрічі Газової координаційної групи, засідання якої відбудеться 2 липня 2009 року.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект