НОВИНИ

06.12.2004 | Кучма звільнить Януковича і поступиться Ющенку, але з однією умовою
Джерело - ProEUROPA

Президент України Кучма заявляє, що рішення Верховного суду про переголосування другого туру виборів глави держави потрібно виконувати.


"Таке рішення Верховного суду прийнято, і його потрібно виконувати", - заявив Кучма в понеділок у Конча-Заспі під Києвом, відкриваючи нараду з економічним блоком Кабінету міністрів.


Він також заявив, що формування нового складу уряду України має розпочатися після прийняття змін в Конституцію країни.


"Отут, на мою думку, головна відповідь, у тому числі й щодо відставки уряду: є бажання - потрібно приймати негайно зміни в Конституцію й приступати до формування нового уряду", - сказав Кучма.


При цьому він відзначив, що готовий іти на компроміс для зняття політичної напруги в суспільстві й підписати прямо в сесійній залі Верховної ради пакет змін у закон про вибори президента й у Конституцію України.


"Готовий прямо в сесійному залі підписати їх відразу після прийняття", - заявив Кучма.


Президент підкреслив, що готовий "до подальших кроків, щоб зняти напругу в суспільстві", яка, на його думку, створена штучно.


"Знову пропоную парламенту невідкладно розглянути в пакеті зміни в закон про вибори й законопроекти про зміни в Конституцію", - сказав президент.


Кучма також висловив готовність іти на компроміс щодо зміни складу Центральної виборчої комісії.


"Я готовий іти на компроміс, однак я до цього часу не маю пропозицій з боку Верховної ради щодо членів ЦВК", - сказав Кучма.


"Підтверджую свою готовність до компромісу, а для цього потрібна тільки добра воля, а не мова ультиматумів", - відзначив він.


Разом з тим Кучма підкреслив, що для його звернення до парламенту із пропозицією про зміну складу Центвиборчкому "потрібно мати законні підстави".


"Наскільки я інформований, у закон про вибори президента вноситься така норма. Потрібно її ще проголосувати", - додав він.


Президент процитував статтю 30 закону про Центвиборчком, де передбачені причини, з яких може бути змінений склад ЦВК. При цьому він відзначив, що, відповідно до цієї статті, на даний момент у нього немає законних підстав для зміни складу комісії.


Як повідомлялося, у суботу парламент не зміг прийняти жодного рішення по законопроектах про політреформу й внесення змін у закон про вибори президента, оскільки фракція "Наша Україна" відмовилася голосувати за них "у пакеті".


Раніше учасники багатосторонніх переговорів у Києві по врегулюванню політичної кризи, що виникли після другого туру президентських виборів, 2 грудня, серед іншого, домовилися про прийняття в пакеті із внесенням змін у закон про вибори президента України політичної реформи відповідно до законопроекту 4180 і формуванні на цих принципах уряду України.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект